Bátran segíts, ha veszélyt látsz – életmentési egyszeregy a közösségi közlekedésben

Az időben nyújtott segítség akár életet is menthet, de vajon bárki használhatja életveszélyben a defibrillátort? Mit jelez a „Mentőre vár” felirat a buszon vagy a villamoson? Mit tegyünk, ha utastársunknak láthatóan segítségre van szüksége? A Budapesti Közlekedési Központ és az Országos Mentőszolgálat stratégiai partnerséget kötött, hogy felhívják a figyelmet az elsősegély-nyújtás fontosságára a közösségi közlekedésben. Legfrissebb podcastadásunkban Győrfi Pál, az OMSZ szóvivője volt Borsi Dávid, a BKK kommunikációs vezetőjének vendége.

BEGURULVA PODCAST >>>

Adásunkból kiderül, milyen tünetek jelezhetnek életveszélyt, mi a teendőnk ilyen helyzetben a közösségi közlekedés résztvevőiként, s elbírjuk-e az életmentés ránk nehezedő terhét, vagy azzal járunk jobban, ha nem ártjuk bele magunkat az orvosok dolgába, az életmentést rájuk bízzuk inkább.

A tévében gyakran látott mentőorvosnak épp az ismertsége a hátránya, és vajon milyen terhet ró rá ez munka közben? Csak orvos menthet életet? Ezekre a kérdésekre is keressük a választ Győrfi Pállal, az OMSZ szóvivőjével.

Izgalmas esetek mellett megismerhetünk két életmentő mobilalkalmazást is a műsorból, és a végén egy-két kulisszatitokra is fény derül: például arra, hogyan lett Győrfi Pál mentőorvosból szóvivő, és honnan merít végtelennek tűnő energiát a sűrű mindennapokban a család és a hivatás mellett.  

A podcastsorozat tizedik epizódja már elérhető a Spotify-on, a SoundCloudon, az Apple Podcastokban, Deezeren és az Anchor FM oldalán.

Budapesti Közlekedési Központ