Dunlop-siker a Le Mans-i 24 órás versenyen

A Signatech Alpine Matmut csapata, Nicholas Lapierre, Andre Negrao és Pierre Thirie pilótákkal nyerte a 2018-as Le Mans-i 24 órás versenyt. Noha a G-Drive Racing 26-os rajtszámú Oreca versenyautója ért be elsőként a célba Roman Rusinovval, Andrea Pizzitolával és Jean-Eric Vergne-nyel a volánnál, nem sokkal később megfosztották a csapatot az éremtől, az üzemanyagtöltő berendezés szabálytalansága miatt. Így a második helyezett a Graff-SO24, a harmadik pedig a United Autosports’ 32-es rajtszámú csapata lett. Az első négy helyezett mindegyike Dunlop abroncsokon versenyzett.

A Dunlop abroncsokkal versenyző csapatok rendkívül változatos stratégiákat dolgoztak ki: csak A/lágy, csak B/közepes keménységű abroncsokat használtak, illetve bal/jobb és első/hátsó bontásban mindkét típust. Több csapat is négyszeres szakaszok teljesítése mellett döntött.

Ez volt az FIA World Endurance Championship Super Season második futama. A Signatech Alpine csapata a legerősebb, bajnokságban induló csapat, amely pontot szerzett, így átvette a vezetést.

A további eredmények  itt  találhatóak.

Ben Crawley, a Dunlop Motorsport igazgatója így nyilatkozott: „Szeretnék köszönetet mondani annak a 10 csapatnak, amely a Dunlop abroncsokat választotta, és gratulálok a Signatec Alpine-nek. Óriási elkötelezettséget vállaltunk azáltal, hogy erre az idényre lecseréltük 2017-es specifikációinkat. Ezzel megmutattuk, hogy mennyire komolyan vesszük a nyílt versenyt, hiszen ügyfeleink arra ösztönöznek minket, hogy gyorsabbak legyünk, és jobban teljesítsünk, mint valaha.”

A csapatok legközelebb az európai Le Mans sorozat július 22-i, 4 órás Red Bull Ring (Ausztria) futamán, illetve az FIA World Endurance Championship 6 órás silverstone-i (Egyesült Királyság) futamán állnak rajthoz augusztus 19-én.

További információkért a Dunlopról látogasson el a www.dunlop.eu vagy motorsport.dunlop.eu weboldalakra, illetve kövessen minket Twitteren: @DunlopMsport.

A Dunlop:

Az elmúlt 130 év során motorsportban szerzett tapasztalatának és sikereinek köszönhetően a Dunlop az ultra nagy teljesítményű abroncsok egyik vezető gyártójaként lett ismert.  A Dunlop versenytechnológiával kapcsolatos széles körű ismeretei és az innováció iránti elkötelezettsége különleges vezetési teljesítményt és élményt eredményez. Mindez kiemelkedő teszteredményekben mutatkozik meg, valamint a vezető autógyártók is a Dunlopot választják eredeti felszereléseket szállító partnerként.

2017-ben az európai Le Mans-i sorozat és a FIA World Endurance Championship világbajnok csapatai is a Dunlop abroncsokat választották. A Dunlop a legsikeresebb abroncsmárka a nürburgringi és a Le Mans-i 24 órás versenyek történetében.