• Egyéb

Erős mezőny indul a Toyota Gazoo Racing Trophy versenysorozatban

A vadonatúj TOYOTA GAZOO Racing Trophy versenysorozat idei naptárában különféle pályaversenyek és ralifutamok szerepelnek, és a nevezési listán jelenleg öt európai ország 13 versenyzője szerepel. Bár néhány nevező már megszerezte első Trophy-pontjait, az új versenysorozat nagy nyitányának mégis a most következő hétvégén megrendezett nürburgringi VLN-futam számít majd, hiszen a Nordschleife pályán a regisztrált versenyzők jelentős része rajthoz áll.

A TOYOTA GAZOO Racing Trophy keretében a TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) által gyártott GT86 pályaversenyautók és rallyautók tulajdonosai úgy küzdhetnek meg egymással, hogy a saját kategóriájukban versenyezve gyűjtenek pontokat a bajnokságban. Mivel a Német Rallybajnokság (DRM) és a DMSB Rally Kupa (DCR) már megkezdődött, több résztvevő is szerzett már néhány értékes pontot. Jelenleg Hermann Gassner Jr áll a Trophy tabellájának első helyén 14 ponttal, miután hatodik lett a Saarland-Pfalz Rally 17 autóból álló mezőnyében. Patrick Gengler harmadikként ért célba GT86 CS-R3 gépével a Kempenich Rallyn, de mivel géposztályában kevesebb volt az induló, csak 12 pontot kapott. A pályaversenyző csapatok számára most kezdődik az idény, és ezzel együtt a pontgyűjtés. Szombaton hat Trophy-versenyző is rajthoz áll majd GT86 CS-Cup és CS-V3 autójával a VLN futamon, nem sokkal később, április 14-én pedig még többen kezdik meg idei szezonjukat az RCN Circuit Challenge első fordulóján.

“A TOYOTA GAZOO Racing Trophy versenysorozat legtöbb résztvevője most gyűjti be első pontjait a rally- és VLN-szezon nyitó futamain. A dolgukat izgalmasan megnehezíti, hogy ellenfeleikkel nemcsak az adott pályaversenyeken vagy rallykon kell megküzdeniük, hanem folyamatosan figyelniük kell a Trophy-tabellán szereplő többi versenyző teljesítményét is. Ez a Trophy egyedülálló sajátossága, és ettől válik nagyon érdekessé ez a versenysorozat. Izgatottan várjuk tehát a VLN és az RCN első eredményeit, és minden résztvevőnek sikeres szezonnyitót kívánunk!” – fogalmaz Florian von Hasselbach, a ügyfél-motorsport részleg főmérnöke.

A Trophy végeredményét minden egyes benevezett versenyző 10 legjobb 2018-as eredménye alapján határozzák meg. A győztes pilóta jutalma 35 ezer euro és egy Toyota C-HR utcai személygépkocsi. A második helyezett 25 ezer, a harmadik 20 ezer euróval lesz gazdagabb. Mivel nincs nevezési határidő, a TMG által fejlesztett GT86 versenygépek tulajdonosai bármikor beszállhatnak a versenysorozatba.

A TOYOTA Motorsport GmbH
A Toyota Motorsport GmbH (TMG) 1979 óta működik a németországi Kölnben, s a vállalkozás folyamatosan bővülő tapasztalatokra tett szert a Rally Világbajnokságban, számos sikert aratva a két évtizeden át tartó versenyidőszakban. A TMG volt a bázisa a Formula 1-es (2002-2009) versenycsapatának is, amely számos előkelő helyezést szerzett. A TMG 2012 óta a Hosszútávú Világbajnokságon is részt vesz, s az így nyert tapasztalatok és kutatási eredmények révén nemcsak a motorsportokban és az autógyártási fejlesztések terén játszik vezető szerepet, hanem a TOYOTA Motor Corporation számára is értékes támogatást nyújt. Az utóbbi években a TMG jelentősen kibővítette ügyfél motorsport üzletágát – mind a rally, mind a pályaversenyek területén –, miközben minden aktivitását a következő alapelv hatja át: Az izgalmas versenyélmények alapja a csapatszellem és a fejlett technológia.