Harmadik hely az ABT Sportsline számára a 2022-es DTM-ben

Kelvin van der Linde, Team ABT Sportsline (Audi R8 LMS GTR evo II #3) Ricardo Feller, Team ABT Sportsline (Audi R8 LMS GTR evo II #7) René Rast, Team ABT Sportsline (Audi R8 LMS GTR evo II #33)

A kempteni Johann-Abt-Strasse lenyűgöző DTM-trófeák gyűjteménye két értékes trófeával gazdagodott: René Rast harmadik helyezést ért el az ABT Sportsline versenyzői bajnokságában a DTM 2022 hockenheimi fináléján. Kelvin van der Linde és Ricardo Feller is megszerezte a harmadik helyet a Team ABT Sportsline csapatbajnokságában.

Az ABT Sportsline 23 éve versenyez a DTM-ben, és ez a 16. alkalom, hogy az Allgäu régióból származó csapat az első három helyen végzett a pilóták bajnokságában. Ismét az ABT Sportsline volt a legjobb Audi csapat, és a legnagyobb részesedéssel is megszerezte a DTM-gyártók bajnoki címét az Audi számára. Az ABT Sportsline két győzelmet és hét dobogós helyezést jegyzett a 2022-es szezonban, a pole pozícióért járó további három pontot pedig hatszor szerezte meg az ABT pilótája.

René Rastnak végül mindössze 15 pont hiányzott ahhoz, hogy megszerezze negyedik DTM-címét. Az Ausztriában élő német az ABT Sportsline színeiben egyelőre utolsó versenyén ismét lenyűgöző teljesítményt nyújtott. Rast szombaton egy nehezen kiharcolt ötödik hellyel megőrizte bajnoki esélyét, bár az Audi R8 LMS GT3 evo II teljesítményét tekintve alulmúlta a versenytársakat, és esélye sem volt a Hockenheimring egyeneseiben. A Balance of Performance (BoP) korrekciója után Rast megszerezte a pole pozíciót a vasárnapi kvalifikáción és a második helyet a versenyen. A vonat azonban a bajnokság felé már elment.

Azon a napon, amikor öccse, Sheldon DTM-bajnok lett, Kelvin van der Linde a rajtrács 19. helyéről figyelemreméltóan felállt az ötödikre. A szombati első futamban egy defekt miatt dobogóra került. Van der Linde a szezont a kilencedik helyen zárta a pilóták ranglistáján.

Ricardo Feller koromsötét hétvégét élt át. Szombaton a svájciak részt vettek abban a több autós felhalmozódásban, ami miatt a versenyt piros zászlóval jelölték. Megsérült R8-asának javítása késő estig tartott. Vasárnap egy defekt megfosztotta a svájci első DTM-szezonjának békülékeny befejezésétől, amelyet Feller a 15. helyen végzett.

Idézetek a hockenheimi DTM finálé után

Thomas Biermaier (csapatfőnök): „Természetesen eleinte csalódott vagy, amikor ilyen kis különbséggel kihagyod azt a nagy célt, amelyért egész évben küzdöttél – különösen, ha tudod, hogy a megfelelő versenyzők és a megfelelő csapatod van. Egy kis távolságtartással azonban győz a büszkeség. Nem magától értetődő, hogy ebben a bajnokságban folyamatosan az első három helyen végezzünk. 23 DTM-év alatt ötször voltunk bajnokok, nyolcszor másodikok, most pedig nyolcszor harmadikak is. René óriási munkát végzett, de az egész csapat is. Igen, ismét harmadikok vagyunk. De ez nem ok arra, hogy lehorgassuk a fejünket. Jövőre visszatérünk. Köszönet az ITR-nek, a szervezőknek, a szurkolóknak és az egész csapatunknak: ez egy jó DTM-szezon volt.”

René Rast (ABT Audi R8 LMS GT3 evo II #33): „Ha valaki azt mondta volna nekem a szezon előtt, hogy harmadik leszek, aláírtam volna. Számomra kissé bizonytalan volt, mennyire leszek versenyképes a jó GT3-as pilótákhoz képest. Úgy gondolom, hogy a harmadik hellyel a maximumot hoztuk ki a lehetőségeinkből. Nagyon elégedett vagyok a csapat munkájával. Nagyszerű néhány év telt el az ABT-vel a Formula E-ben, és most a DTM-ben is. És biztos vagyok benne, hogy útjaink a jövőben újra keresztezik egymást.”

Kelvin van der Linde (ABT Audi R8 LMS GT3 evo II #3): „Kemény DTM-szezon volt, aminek most vége. René a dobogóra és a bajnokság harmadik helyére békülékeny vége volt – számomra is: az utolsó futamot leghátulról fejeztem be a legjobb öt között. Jó befejezés, de sajnos nem a bajnokságban. Az eredmény nem az, amit reméltem. Remélem, jövőre visszavághatunk.”

Ricardo Feller (ABT Audi R8 LMS GT3 evo II #7): „Az első DTM-szezonom nagyon vegyes volt. Voltak szép és kevésbé szép pillanatok. A szerencse legtöbbször nem volt teljesen a mi oldalunkon. Ennek ellenére nagyon szórakoztató volt az ABT Sportsline-nal és a Schererrel dolgozni. Ez egy szuper csapat, és remélem, hogy a közeljövőben újra találkozunk.”