Kiss Norbert bajnokhoz méltón vezetett Jaramában (is)

A Madrid melletti Jaramában zárul a hétvégén a kamion Európa-bajnokság. A Révész Racing magyar pilótája, a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével versenyző Kiss Norbert már négyszeres Európa-bajnokként, csapata pedig kétszeres csapat EB győztesként érkezett Spanyolországba. Bajnokhoz méltón kezdtek a mieink szombaton, az időmérő edzésen – ahogy idén minden helyszínen – a magyar pilóta volt a leggyorsabb, és 1:58:070-es idővel megszerezte az első rajtkockát. Egy másodpercet vert a második Jochen Hahnra, és 1.3-at a hazai környezetben induló Antonio Albacetere.

• Szerencsére rögtön az első köröm jó volt, nem kellett kétszer próbálkozni, így kímélhettem az autót. A csapat profizmusára jellemző, hogy már bajnokként érkeztünk ide, de szó nincs lazsálásról, remek autót kaptam ma is, köszönöm a srácoknak. Remélem a verseny is hasonlóan jól alakul, fontos lesz a jó rajt – értékelte az edzést Kiss Norbert.

A rajt remekül sikerült a HUMDA által is támogatott magyar versenyzőnek, és az első helyre állt. Ettől kezdve végig vezetve, biztosan győzött az első futamban. A második helyen Jochen Hahn, a harmadikon Antonio Albacete ért célba.

• Jochen Hahn is jól kapta el a rajtot, ezért figyelnem kellett az első féktávon, hogy ne hibázzak. Előre tudtam menni, és ettől kezdve építgettem az előnyömet. Nagyon jól működött az autó, és egy szuper győzelmet arattunk – mondta a leintés után Kiss Norbert.

A fordított rajtrácsos verseny során a 8. helyről indulhatott a 2022-es Európa-bajnok, de azonnal javított két pozíciót, Hahnt is megelőzte a magyar pilóta. Az élen Kursim, Calvet és Lacko haladt. Az élmezőny próbált meglépni, de az első hét 4 másodpercen belül volt. Norbi Albacete nyomában haladt a 6. helyen féltávnál. A 9. körben aztán Kiss Norbert kívülről megelőzte spanyol riválisát, és feljött az 5. helyre Lenz mögé. Végül a sorrend nem változott, Kursim győzött, az 1-es rajtszámú magyar kamiont pedig ötödikként intették le.

Vasárnap újabb két verseny következik az idényzáró helyszínén.