Kovács Bálint: „Kellett pár kör, mire felvettem a ritmust”

A H-Moto Team 17 éves versenyzője mindkét futamon a negyedik helyet szerezte meg a Katari Nemzetközi Bajnokság 3. fordulójában

Kovács Bálint az elmúlt hétvégén újfent bizonyította tehetségét Dohában: a Katari Nemzetközi Bajnokság Superstock 600-as kategóriájában rendezett dupla futamon egyaránt a negyedik helyen végzett a 17 éves motoros. A H-Moto Team fiatalja a most szerzett 26 pontjával megtartotta összetettbeli negyedik pozícióját.

A harmadik versenyhétvégével folytatódott Katarban a Losail Ázsia Bajnokság, amelyen ismét remek teljesítményt nyújtott a Superstock 600-ban vitézkedő Kovács Bálint. A H-Moto Team 17 éves motorosa – aki a szezonnyitó hétvégén azonnal dobogóra állhatott, majd háromszor negyedik lett – ezúttal a negyedik rajtkockát szerezte meg az időmérőn, majd mindkét futamon meg is tartotta ezt az előkelő helyezését. A két versenyen szerzett 26 pontjának köszönhetően Bálint elérte az előre kitűzött célját, hiszen sikerült összetettben is megtartania a negyedik pozícióját.

„December óta most ültem először motoron, így kellett pár kör, amíg felvettem a ritmust. Folyamatosan állítottunk a motoron, így az edzések végére elértük az optimális beállítást, aminek köszönhetően a negyedik rajtkockát szereztem meg az időmérőn, azaz a második sor elejéről vághattam neki a két futamnak. Noha jól rajtoltam az első versenyen, sajnos rengeteg gondom akadt a hátsó gumival, de így is sikerült megtartanom a negyedik helyet. A második futamra sikerült orvosolni az abroncsproblémámat, és végig konstans köröket tudtam teljesíteni, sőt, csatázhattam is a dobogóért, ami ezúttal sajnos nem jött össze. Várom a két hét múlva esedékes folytatást, és bízom abban, hogy képes leszek tovább gyorsulni, hogy közelebb kerülhessek a vezető hármashoz”- mondta Kovács Bálint.