Pályarekord után győzelem

A csehországi Mostban folytatódott a kamion Európa-bajnokság.  A Révész Racing magyar pilótája, a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével versenyző Kiss Norbert remekül kezdett, a szombati napon a leggyorsabb volt az időmérőn, így megszerezte a rajtelsőséget, ráadásul megdöntötte a 13 évvel ezelőtt futott körrekordot a pályán.

• Az ellenfeleink rendszeresen itt tesztelnek, de csapatunk erősségét mutatja, hogy ennek ellenére sikerült ilyen remek eredményt elérni, amire büszke vagyok. Az első rajthely mindig fontos, ez megvan, de a pontokat majd a versenyért adják – mondta Kiss Norbert.

Az első verseny rajtja után nagy csatát vívott a magyar pilóta Jochen Hahnnal, utóbbi egy pillanatra vezetett is, de Norbi azonnal visszaelőzte. Még az első körben viszont hátrébb Halm és Faas ütközött, így piros zászlóval megállították a versenyt. A megismételt rajtnál remekül jött el a HUMDA által is támogatott Kiss Norbert, és folyamatosan növelte előnyét Jochen Hahn és Sascha Lenz előtt. Az első három meglépett, mögöttük nagy csaták alakultak ki. A Révész Racing versenyzője végül  megőrizte első helyét, és az első háromban nem változott a sorrend, így a magyar pilóta megnyerte a futamot.

• Az időmérőn is piros zászló volt, és most is. Az első rajt szoros volt, a sikán kijáratánál szerencsére vissza tudtam jönni. A második start már jobban sikerült, és gyorsabb voltam a többieknél. Nagyon jó technikát kaptam a csapattól, köszönöm nekik – nyilatkozta a futam után Kiss Norbert.

A fordított rajtrácsos verseny is pördülésekkel és ütközésekkel indult. A 8. helyről startoló magyar pilóta kimaradt ezekből, és az első kör végén már a negyedik volt. Az élen sokáig Lucas Hahn haladt, de az utolsó kör utolsó kanyarjában Anderson és Lacko is megelőzte, így Hahn csak harmadik lett. Kiss Norbert a negyedik helyen zárt, és növelte előnyét a sorozatban. Összetettben 233 pontja van a Révész Racing versenyzőjének, a második Jochen Hahn 178, a harmadik Sascha Lenz 170 ponttal. Folytatás vasárnap, újabb két futammal.

Képeket készítette: Márti Bóta Photography

Kiss Norbert tovább növelte előnyét az összetettben

Az első futamon rajt-cél győzelmet aratott, a másodikon pedig negyedik lett a címvédő és háromszoros Európa-bajnok Kiss Norbert, a Révész Racing versenyzője a gyorsasági kamion Eb-nek a csehországi Mostban zajló fordulója első, szombati napján.

A 37 éves pilóta a kontinensbajnoki sorozat hivatalos honlapja szerint így már 54 pontos különbséggel áll az élen az összetettben, megelőzve a hatszoros Eb-győztes német Jochen Hahnt.

Kiss a szombati időmérőn fél másodperces előnnyel szerezte meg az első rajtkockát Hahn elől, ráadásul 2:01.116 perces idejével megdöntötte a cseh pályán 2009 óta érvényben lévő kamionos körrekordot.

A kora délutáni első futamot piros zászlóval félbe kellett szakítani egy ütközés miatt, de Kiss az elsőhöz hasonlóan a második startot is kiválóan kapta el, hamar elnyúlt a mezőnytől, s végül majdnem négy másodperces előnnyel diadalmaskodott Hahn, valamint a harmadikként célba érő Sascha Lenz előtt.

A késő délutáni második versenyen Kissnek a fordított rajtrács szabálya miatt a nyolcadik pozícióból kellett indulnia, innen egészen a negyedik helyig küzdötte fel magát.

A csehországi hétvége vasárnap újabb időmérő edzéssel, majd további két futammal folytatódik.