Vincze Ferencék magabiztos győzelmet arattak a Salgó ralin

A 11 gyorsasági szakaszból kilencet megnyerve aratott magabiztos győzelmet a szombaton zárult Salgó-ralin, a HUMDA országos ralibajnokság idei második futamán a Vincze Ferenc, Percze Nándor kettős.

A 2019-ben abszolút bajnok Vincze a péntek délelőtti rajttól kezdve végig uralta a Salgótarjánban és környékén megrendezett viadalt, amelyet végül több mint 30 másodperces előnnyel nyert meg.

A második helyen a versenyen egy szakaszt megnyerő, végig a győztes párost üldöző Turán Frigyes, Farnadi Ágnes kettős zárt a Volkswagen Polo R5-tel. A Shell Helix Ultra csapatának párosa a pénteken rendezett ötödik gyorsaságin volt a leggyorsabb, de Vinczééket akkor is csak 0.3 másodperccel előzte meg. Turánék egy 10 másodperces időbüntetést is összeszedtek az egyik lassító elhibázása miatt.

A dobogó alsó fokára a Német Gábor, Németh Gergely duó ért oda, ők az utolsó három szakaszon kapaszkodtak fel a harmadik helyre, de ehhez az is kellett, hogy a nyolcadik gyorsasági után harmadik helyen álló, négyszeres magyar bajnok Hadik András, Kertész Krisztián páros (Ford Fiesta R5) baleset miatt feladja a versenyt.

A futamon szintén egy szakaszt megnyerő Klausz Kristóf, Papp Tamás kettős (Skoda Fabia Rally2) negyedik lett úgy, hogy késés, valamint lassítók elhibázása miatt összesen 40 másodpercnyi időbüntetést kaptak. Ötödikként a László Martin, Berendi Dávid páros (Skoda Fabia Rally2) zárta a Salgó-ralit.

A HUMDA országos ralibajnokság a június végén sorra kerülő Mecsek-ralival folytatódik Pécsen és környékén.