Kifejezetten a koronavírusos betegek szállítására alkalmas autót készített a Toyota
A koronavírus elleni védekezést Magyarországon is húsz autóval segítő Toyota Japánban olyan járművet ad át Japánban a Showa Egyetemi Kórháznak, amit kifejezetten a súlyos COVID-19 fertőzésben szenvedő betegek szállítására terveztek. A Toyota Hiace modellből kialakított autót a Toyota Auto Body Co., Ltd. fejlesztette és szerelte fel az egészségügyi létesítmények kívánalmainak megfelelően. Míg az enyhébb tüneteket mutató betegek szállítására és a védekezés logisztikai feladatainak támogatására világszerte többszáz autót ajánlott fel a Toyota, ez az első alkalom, hogy az autógyártó egy ilyen speciális járművel támogatja a járvány elleni küzdelmet.
A Japában forgalmazott Toyota Hiace alapjaira épülő autót kifejezetten úgy alakították ki, hogy utasterében ellenőrizhető legyen a levegőben lebegő folyadékcseppek áramlása. A belső térben a vezetőülést és ez első utasülést elválasztották az utastér hátsó részétől, ahonnan egy ventilátor folyamatosan az autón kívülre pumpálja a levegőt, hogy a hátsó szakasz fertőzött levegője semmiképpen ne kerülhessen át az elülső részbe. A Toyotánál már egy ideje felmerült a gondolat, hogy készítsenek olyan járműveket, amelyek – ha kis mértékben is – szintén kiveszik a részüket a járvány elleni küzdelemből, ezért a mérnökök kikérték az egészségügy frontvonalában dolgozók véleményt arról, milyen gyakorlati problémákkal szembesülnek, és mi jelenthetne erre megoldást. A súlyos COVID-19 fertőzésben szenvedő betegek szállítására tervezett jármű mellett a vállalat már korábban is világszerte ellátta az egészségügyi intézményeket, segélyszervezeteket, állami intézményeket és önkormányzatokat olyan autókkal, amelyekkel az enyhébben fertőzött betegek szállíthatók, vagy az egyéb logisztikai feladatokban nyújthatnak segítséget – Magyarországon például 20 Toyota személyautó és haszongépjármű használatát ajánlotta fel a védekezés támogatására az autógyártó. Annak érdekében, hogy az átadott járművek hatékonyan rendelkezésre álljanak a leginkább rászoruló kórházak, segélyszervezetek és intézmények számára, a járművek használatát világszerte a frontvonalban dolgozók koordinálják a járművek kihasználtsága és más tényezők alapján.
A Toyota Csoport ezt a kezdeményezést a nagy sikerű Toyota Kokoro Hakobu projekt keretében szervezte meg az élvonalban küzdő egészségügyi szakemberek támogatására, akik keményen dolgoznak a betegek diagnosztizálásán és kezelésén. Az egészségügyi intézményeknél és az önkormányzatoknál nagy az igény a COVID-19 vírussal fertőzött betegek biztonságos szállítására, ezért a Toyota további segítő lépéseket tervez, hogy az érintett intézmények még hatékonyabban védekezhessenek a vírus terjedése ellen. A Kokoro Hakobu projekt a Toyota, illetve a japán Toyota márkakereskedések és alkalmazottaik már meglévő, országos szintű kezdeményezése, amely a Nagy Kelet-Japán Földrengés után folyamatos és hosszú távú támogatást nyújtott a katasztrófa által sújtott területeken. A név jelentése: „a szívünkön viseljük a sorsodat”. Mivel a Toyota minden erejével támogatni kívánja mindazokat, akik a japán központi kormány és a japán helyi önkormányzatok szervezésében fáradhatatlanul küzdenek a COVID-19 járvány ellen, a vállalat úgy határozott, hogy a Kokoro Hakobu projektet általános irányító szervezetként használja a Toyota Csoport által közösen végzett támogatások összehangolására.