Új labor támogatja a Ford Ion Park fejlesztőmunkáját

Dane Hardware, Ford Motor Co. design and release engineer, and Mary Fredrick, Ford Motor Co. battery validation engineer, measure the voltage of a battery using a digital multi-meter at Ford’s Battery Benchmarking and Test Laboratory in Allen Park, Michigan. Since this battery is not connected to a test setup, the meter is used to confirm the battery voltage and check isolation.

A michigani Allen Parkban működő új Akkumulátor Tesztlaboratórium segít majd kiválasztani és tesztelni a megfelelő akkumulátorcellákat és anyagokat a Ford bővülő elektromos modellpalettájához, hogy az a legjobban megfeleljen a vásárlók sokszínű igényeinek.

„Sok autógyártó már elkötelezte magát egy-egy megoldás mellett, mi viszont partnereink és beszállítóink közreműködésével arra használjuk majd ezt a labort, hogy járműveinkhez és vásárlóink igényeihez hangoljuk akkumulátorainkat, felkutatva és kipróbálva az új generációs lítiumionos technológiákat, köztük a szilárd elektrolitos akkumulátorokat is,” magyarázta el Sankaran.

A Ford tavaly év végén megnyitott Akkumulátor Tesztlaboratóriumában 150 tesztkamra és 325 csatorna szolgálja a fejlesztőmunkát. A 100 millió dolláros befektetéssel épített, 18.000 négyzetméteres labor szakemberei eddig már 150 különféle akkumulátorcella-típus elemzését végezték el.

A korszerű laboratóriumban akkumulátorcella és -köteg tesztelő szobák, tesztpadok és egyéb eszközök találhatók, amelyek segítenek az akkumulátorcellák ellenőrzésében, a vezérlés kalibrálásában, a kötegek fejlesztésében és a különböző kísérleti projektek lebonyolításában. A labor csapata akár extrém időjárási és felhasználási körülményeket szimulálva is vizsgálhatja a sorozatgyártású akkumulátorok teljesítményét, meggyorsítva azok alkalmazását a jövő Fordjaiban.

VIDEÓ (1.) >>>

Lendületben

A Ford idén bejelentette, hogy 2025-ig legalább 22 milliárd dollárt fordít az összekapcsolt, elektromos hajtásláncú járművekre, és első körben legnépszerűbb modelljenek elektromos változataira fog összpontosítani.

Észak-Amerikában a Ford Mustang Mach-E gyorsan sikeres lett. Emellett még idén megkezdődik a tisztán elektromos hajtású Ford Transit értékesítése is, míg a tisztán elektromos F-150 pickup 2022 közepén érkezik.

A Ford európai stratégiája szerint 2030-ra minden, Európában forgalmazott személyautójához elérhető lesz a tisztán elektromos hajtás. A haszongépjárművek kínálatában már 2024-re minden modellhez választható lesz nulla károsanyag-kibocsátásra képes, tisztán elektromos vagy plug-in hibrid hajtás. Emellett a Ford az elektromos járművek gyártásához 1 milliárd dollár beruházással létrehoz Kölnben egy központot; itt készül majd 2023-tól a vállalat első európai gyártású, európai vásárlók számára tervezett, nagy sorozatban készülő, tisztán elektromos hajtású személyautója.

Kínában a Ford arra készül, hogy még idén megkezdi a Mustang Mach-E gyártását a helyi piacra, és a vállalat nemrég bejelentette, hogy létrehoz egy BEV-divíziót, közvetlen értékesítési modellel és 20 kínai nagyvárost lefedő hálózattal. Emellett a Ford partnerségre lépett a kínai állami áramszolgáltató vállalattal, hogy az ország 340 városában biztosítson hozzáférést vásárlóinak több mint 300.000 nyilvános töltőállomáshoz (amelyek közül 160.000 gyorstöltő pont).

Időtálló szakértelem

A vállalat már Henry Ford és Thomas Edison korától aktívan foglalkozik az akkumulátorokkal és elektromos járművekkel kapcsolatos kutatásokkal. A Ford mára több mint 2500 szabadalmat jegyzett be az USA-ban az elektromos technológiák témakörében, és további 4300 szabadalmi bejelentése áll elbírálás alatt.

2004 óta a Ford több mint egymillió hibridet, plug-in hibridet, illetve tisztán elektromos járművet értékesített, és mostanra már az akkumulátorok négy generációját építette be modelljeibe. Az év végére a Ford 15 hajtáslánc- és jármű-összeszerelő üzemében gyártanak majd elektromos járműveket és ezzel kapcsolatos technológiákat.

Michiganben 2012 óta folyik a hibrid akkumulátor-kötegek és elektromotorok összeszerelése, miután 2010-ben a Ford ezt az államot választotta villamosítási központjának.

Ugyanebben az évben a Ford 135 millió dollárt fordított a hibridekbe szánt alkatrészek tervezésére és gyártására. Mindez összesen 170 akkumulátor-összeszerelő (Rawsonville üzem) és villanymotor-összeszerelő munkahelyet (VanDyke üzem) munkahelyet jelent, illetve több mint 50 járműelektronikai mérnököt is felvettek ezekbe a gyárakba. 

VIDEÓ (2.) >>>