Tippek az akkumulátorokkal kapcsolatos szakértelemhez a Chalmers University of Technology-tól
Február 4-én, pénteken a Volvo Cars és a Northvolt bejelentette, hogy a svédországi Göteborgban építik fel következő akkumulátorgyárukat. Ez egy 30 milliárd koronás projekt, amely akár 3000 új munkahelyet teremt a régióban.
A Chalmers University of Technology Svédország egyik legjelentősebb technológiai intézménye, és az akkumulátorokkal és az elektromos járművek technológiájával kapcsolatos tudományos és kutatási világ számos vezető szakértőjének ad otthont, akik nagy tapasztalattal rendelkeznek a nemzetközi médiával való együttműködésben, valamint a legfrissebb hírek és áttörések kommentálásában. Íme egy válogatott szakértők, akik véleményt nyilváníthatnak a svédországi Göteborg és a jövő elektromobilitási társadalmának izgalmas új fejlesztéséről.
Exkluzív DS7 Crossback E-Tense és G-Shock GMW-B5000RD-4ER podcast >>>
Patrik Johansson , a Chalmers-i Fizikai Tanszék professzora számos nemzeti és nemzetközi projekt tagja az akkumulátorok következő generációjának fejlesztésére. Emellett ő vezeti Európa legnagyobb akkumulátorkutatási hálózatát: az Alistore Európai Kutatóintézetet.
Itt olvashat bővebben Patrick Johansson munkásságáról, amely nemrégiben hatalmas támogatást kapott a Svéd Kutatási Tanácstól.
Aleksandar Matic, a Fizikai Tanszék professzora és az Anyagfizikai Osztály vezetője számos nemzetközi projektben vesz részt az akkumulátorok következő generációjának fejlesztésében.
Anders Nordelöf a Chalmers Technológia Menedzsment és Gazdaságtudományi Tanszékén kutat, és a társadalmi elektromobilitás kutatási területét vezeti a Svéd Elektromobilitási Központtal, egy nemzeti kompetenciaközponttal, amelynek Chalmers a fogadó egyeteme. Vizsgálta a Northvolt által épített ilyen típusú hatalmas gigagyárak éghajlati hatásait is, és arra a következtetésre jutott, hogy ezek a hatalmas projektek valóban sokkal klímabarátabbak, mint a kisebb gyártási műveletek.
Christian Ekberg a Kémiai és Vegyészmérnöki Tanszék professzora, ahol a Nukleáris kémia és az ipari anyagok újrahasznosításával foglalkozó osztály vezetője. Különösen nagy hangsúlyt fektet az akkumulátor-újrahasznosítási folyamatok fontosságára az elektromos jövőre való átállásban.
Martina Petranikova a Kémia és Vegyészmérnöki Tanszék docense, különös tekintettel az ipari anyagok újrahasznosítására.
Korábban a skellefteåi Northvolttal dolgozott az újrahasznosítási folyamatok fejlesztésében.
Björn Johansson, az Ipari és Anyagtudományi Tanszék professzora a MAXBATT projektvezetője, amely a fenntartható akkumulátorgyártás jövőbeli kompetenciaközpontja. Megbeszélheti az akkumulátorgyártás és a szakismeretek jövőbeli munkakörnyezetét is.