Fontos építőkövei a fenntartható mobilitás felé vezető úton
Az új E-osztályú kombi: elkötelezettség a fenntarthatóság mellett
- Plug-in hibrid a piaci bevezetéskor
- Semleges CO2-egyensúly a Sindelfingeni üzem termelésében
- A fenntarthatóság holisztikus megértése magában foglalja az ellátási láncokat is
Enyhe hibridek és plug-in hibridek
Klasszikus Mercedes-Benz modellsorozatként az új E-osztály minden motorváltozata elektromos rásegítéssel rendelkezik, akár 48 voltos technológiával és integrált indító-generátorral szerelt enyhe hibridként, akár plug-in hibridként. Rendkívül hatékony akkumulátorrendszerének köszönhetően plug-in hibridként több mint 100 kilométeres elektromos hatótávolságot (WLTP1) ér el. Ezenkívül az E-osztály szegmensében a Mercedes-Benz az EQE szedánt hat teljesen elektromos modellben kínálja (akkumulátoros elektromos járművek – BEV).
Klímaegyezmény
A közlekedési szektorban érdekelt félként a Mercedes-Benz AG támogatja a Párizsi Klímaegyezményt, és az éghajlatvédelmet üzleti stratégiája központi elemévé tette. A Mercedes-Benz csoport célja a következő: 2039-re a Mercedes-Benz teljes új járműparkja semleges CO2-egyensúlyt biztosít az értéklánc minden szakaszában – az ellátási lánctól és a vállalat saját termelésétől a felhasználásig és ártalmatlanításig. a járművek közül.
Részletes 360°-os környezetvédelmi ellenőrzés
A Mercedes-Benz életciklus-értékelést készít, hogy felmérhesse, mennyire környezetbarát egy jármű. A Mercedes 2005 óta teszi közzé a termékkel kapcsolatos környezeti információkat az ISO 14021 szabvány szerint. A külső szakértők által ellenőrzött „360° Environmental Check” dokumentáció az adott jármű átfogó életciklus-értékelésén alapul.
Termelés semleges CO2-mérleggel
2022 óta a Mercedes-Benz semleges CO2-mérleggel gyárt minden saját üzemében világszerte. Beleértve a Sindelfingeni üzemet, ahol az E-osztályt gyártják. A külső forrásból származó villamos energia kizárólag megújuló energiából származik, ezért CO2-mentes. Ezen túlmenően a vállalat célja, hogy telephelyein növelje a megújuló energiatermelést. 2024 végéig a teljes sindelfingeni telephelyen beruházásokat hajtanak végre a fotovoltaik további bővítésére. A sindelfingeni telephelyen a vízfogyasztás és a keletkező hulladék mennyiségének folyamatos csökkentése is a hangsúly.
A beszállítói hálózat dekarbonizációja
Általánosságban elmondható, hogy a beszállítói hálózat az értékteremtés jelentős hányadáért felelős, így a dekarbonizációs célok szempontjából kulcsfontosságú. A beszállítók nagy része, akik az éves beszerzési volumen közel 90 százalékát adják, írt alá ambíciós levelet. Ez kijelenti, hogy beleegyeznek abba, hogy a jövőben csak CO2-semleges módon gyártott alkatrészeket szállítanak. Legkésőbb 2039-től csak az ökomérleg részeként CO2-semlegesen, minden értékteremtési szakaszban előállított gyártási anyagok kerülhetnek be a Mercedes-Benz üzem kapuin. Az a beszállító, aki megtagadja az ambíciós levél aláírását, nem lesz jogosult új szállítási szerződésekre.
Erőforrás-takarékos anyagok
Számos E-Class Estate alkatrésze részben erőforrás-takarékos anyagokból (újrahasznosított anyagokból és megújuló nyersanyagokból) készül. A fenntartható anyag egyik példája a MICROCUT mikroszál. Ez abból áll, hogy a nagy mértékű újrahasznosítás. A MICROCUT különféle belső kárpitelemekhez használatos. Az E-osztály alapülésében festetlen alpaka gyapjú újrahasznosított anyaggal kombinálva a kárpitozás. Az ülések habjában,
tanúsított újrahasznosított alapanyagok kerülnek először felhasználásra a „tömegmérleg szemlélet” szerint, tulajdonságaik nem térnek el a kőolajból előállított alapanyagokétól. Ily módon csökkenthető a fosszilis erőforrások iránti igény a termékminőség megőrzése mellett.
Plug-in hibrid modellekhez: zöld energia az utakon
A Mercedes me Charge célja, hogy a töltést a lehető legegyszerűbbé és kényelmesebbé tegye az ügyfelek számára. Ezenkívül a Green Charging a Mercedes me Charge szerves része Európában, az Egyesült Államokban és Kanadában. A Green Charging energiatulajdonság-tanúsítványokat (EAC) használ annak biztosítására, hogy a töltési folyamatokhoz azonos mennyiségű zöld áram kerüljön a hálózatba. A betáplált zöldáram EKOenergie ökocímkét visel, és tanúsított energiatermelők szolgáltatják.
A fenntarthatósággal kapcsolatos további információkért tekintse meg a Mercedes-Benz Group AG által közzétett Fenntarthatósági Jelentést.
Ne várd, hogy Merdzsó tesztekkel, podcastokkal jelentkezzünk!
Csekkold inkább a tik-tok csatornáinkat!
Köztük a legújabbakat is!