A Corsa-e kezdi valamennyi Opel-típus villamosítását

Új Opel Corsa: az Opel villamosítási stratégiája

  • A használók igényeihez igazodó megoldások és hajtóművek multienergia-platformokkal
  • Free2Move szolgáltatások segítik a villanyautós utazást

A tisztán akkumulátoros-elektromos Corsa-e világpremierje mérföldkő az Opel hajtómű-portfóliójának fenntartható továbbfejlesztésében. A bestseller kisautó még csak a kezdete a kínálat átfogó bővítésének, a „PACE!“ vállalati stratégia részeként. A Corsa-e mellett máris megrendelhető a Grandland X konnektoros hibrid is. 2020-ban két teljesen elektromos modell csatlakozik hozzájuk: az Opel Mokka X utóda a gyártás kezdetétől lesz villanymotorral kapható, az elektromos Vivaróval pedig a főképp szakmai felhasználású járművek szegmensébe lép be az Opel. Free2Move támogató szolgáltatásai egyszerűvé, tervezhetővé és feszültségmentessé teszik a villanyautózást.

Kulcsszerepben a modern multienergia-platformok

2024-re valamennyi európai személyautó-típusából kínál villamosított változatot az Opel. Ebben kulcsszerepet játszanak a PSA csoport multienergia-platformjai, amelyek lehetőséget adnak, hogy közös alapkonstrukcióval kínáljanak különféle hajtástechnikákat. Az Opel klasszikus erényeit, a flexibilitást, a mindennapi alkalmasságot és a modern technikát mindeközben úgy sikerül megőrizni, hogy nem kell lemondani a széles hajtómű-kínálatról, beleértve a villamosítást is.

Szolgáltatások a praktikus, egyszerű, megbízható villanyautózásért az Opelnél

Hogy minél egyszerűbben és simábban lehessen használni az Opel új villanyautóját, a PSA csoport mobilitási márkája, a Free2Move Services nyújt speciális megoldásokat a Corsa-e és a Grandland X Hybrid4 tulajdonosai számára. Ezeket a „myOpel” alkalmazáson keresztül lehet elérni. A Free2 Move szolgáltatásokhoz tartozik egy töltési kártya, amely Európában több mint 85 ezer töltőpontot tesz elérhetővé. Az alkalmazás a legmegfelelőbb töltőoszlop kiválasztását megkönnyítendő figyelembe veszi a nyilvános töltők távolságát, töltési sebességét és áramtarifáját. Ugyanígy hívhatók le további funkciók, meg lehet nézni például a jármű feltöltöttségét, vagy be lehet programozni az otthoni faliszekrény töltési idejét.

A „myOpel” alkalmazásban van továbbá egy útvonaltervező is, amely számításba veszi a jármű maradék hatótávját és az útba eső töltőállomásokat. Hálózatba kapcsolva a legrövidebb, legjobb útvonalon vezet oda, ezáltal elkerülhetők a fölösleges időveszteségek. Az autóban utazók már elindulás előtt reális előrejelzést kapnak a várható menetidőről.