A Mercedes-AMG Customer Racing a szezon végét ünnepli a sofőrökkel, csapatokkal és partnerekkel
- Több mint 200 meghívott vendég a szezon végi gálán, a stuttgarti Mercedes-Benz Múzeumban
- Ünnepség a márkás belső Mercedes-AMG ügyfélverseny bajnokság nyerteseinek
- A Mercedes-AMG ideiglenes versenyzői sorozatának bejelentése a 2025-ös szezonra
A Mercedes-AMG Customer Racing visszatekint a 2024-es szezonra, 56 címmel és számos rangos egyéni sikerrel. December 14-én számos aktív Mercedes-AMG csapat, sofőr és partner gyűlt össze a stuttgarti Mercedes-Benz Múzeumban. A ‘Champions United ’ nevű gálán a márkás belső ügyfélverseny-bajnokság győzteseit kitüntették és exkluzív díjakkal tüntették ki sportteljesítményükért. Michael Schiebe (a Mercedes ‑ AMG GmbH igazgatótanácsának elnöke), Christoph Sagemüller (a Mercedes-AMG Motorsport vezetője) és Stefan Wendl (a Mercedes-AMG ügyfélverseny vezetője) gratulált a nyerteseknek a színpadon egy ünnepi ünnepségen. Ez a rendkívül sikeres szezon megfelelő véget ért a ‘130 éves Mercedes-Benz Motorsport ’ évfordulójának évében.
Mercedes-AMG ügyfélverseny bajnokság
A Mercedes-AMG ügyfélverseny-bajnokság, amelyet 2014-ben tartottak először, márka-belső bajnokság. Minden olyan ügyfélverseny-csapat és jogi korú versenyző, akik 2023. október és 2024. október között a Mercedes-AMG GT3, GT4 vagy GT2-vel hivatalos versenyekre vettek részt. A kiterjesztett gyári támogatással rendelkező bejegyzéseket nem vették figyelembe az osztályozásban. Több mint 400 sofőr és több mint 100 csapat vett részt az idei ügyfélverseny bajnokságon. Tíz kategóriát (nyolc sofőr és két csapatosztályozás) szerveztünk. Összesen 35 versenyzőt és csapatot tiszteltek. A DRIVER GT2-ben két első hely volt, valamint a PRO DRIVER GT4 kategóriákban két harmadik helyezett az egyenlő pontok miatt.
A pontokat a nemzetközi motorsportban általánosan használt 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1 rendszer szerint ítélték oda, a pontokat megszorozva egy meghatározott tényezővel, a szint és a verseny megfelelő formátuma függvényében. verseny. A versenyzők bajnokságában külön osztályozást tartottak a GT3, GT4 és GT2 autókra. A PRO DRIVER osztályozás figyelembe vette a FIA szerint platina, arany vagy ezüst státusú járművezetőket. A DRIVER osztályozásban figyelembe vették a bronz státusú versenytársakat. A csapatok osztályozását GT3-ra, valamint kombinált GT2-re és GT4-re osztották. A versenyidőszakban az egyes osztályozások 3 legjobb versenyzője és az öt legjobb csapat magas színvonalú díjakat kapott a Canyon, az IWC, az MSI, a PUMA és a RAVENOL együttműködési partnerektől.
A 2024-es Mercedes-AMG ügyfélverseny-bajnokság fődíja
A teljes DRIVER és az általános PRO DRIVER osztályozás fődíja a Mercedes-AMG CLE 53 4MATIC + Coupé volt (kombinált energiafogyasztás: 9,7 – 9,3 l / 100 km | kombinált CO ₂ kibocsátás: 220 – 212 g / km *). Charles Dawson (GBR) és Russell Ward (USA) örültek a 330 kW (449 PS) két ajtós modellnek. Charles Dawson sikereket ért el a Team Parker Racing-szel a brit GT bajnokságon és az NM Racing Team-szel a GT4 European Series-en, amelyet a RAFA Racing Club vezet. Russell Ward győztes volt az Egyesült Államokban a Winward Racing versenyen a Mercedes-AMG GT3 versenyen. Megnyerte a GTD bajnoki címet az IMSA WeatherTech SportsCar bajnokságon.
A 2024-es Mercedes-AMG ügyfélverseny-bajnokság minden nyertese
Kategória | Díjnyertes |
Általános PRO VEZETŐ | Russell Ward (USA) |
Általános VEZETŐ | Charles Dawson (GBR) |
PRO DRIVER GT3 | Russell Ward (USA) |
DRIVER GT3 | Hubert Haupt (GER) |
PRO DRIVER GT2 | Loris Hezemans (NED) |
DRIVER GT2 | Jean-Luc Beaubelique (FRA), Gilles Vannelet (FRA) |
PRO DRIVER GT4 | Joel Mesch (GER) |
DRIVER GT4 | Charles Dawson (GBR) |
TEAM GT3 | GetSpeed |
TEAM GT2 / GT4 | NM Racing Team |
A 2024-es Mercedes-AMG ügyfélverseny-bajnokság összes nyertesének teljes áttekintése megtalálható a Mercedes-AMG ügyfélverseny-webhely.
Az ideiglenes Mercedes-AMG felállás bejelentése a 2025-ös szezonra
A gála részeként bejelentették a következő szezonra vonatkozó ideiglenes Mercedes-AMG versenyzői sorozatot is. Eddig összesen tíz versenyzőt erősítettek meg, és a következő szezonban versenyeznek a Mercedes-AMG-n a győzelmek és a nemzetközi címek vadászatában. Újdonságok a Maxime Martin (BEL) és Jayden Ojeda (AUS). A 2025-ös magas szintű sofőr-sorozat fokozatosan növekszik, amíg a bajnokság meg nem kezdődik.
Mercedes-AMG Driver Line-up 2025
Név | Keresztnév | Állampolgárság |
Aron | Ralf | Észtország |
Ellis | Philip | Svájc |
Engel | Maro | Németország |
Götz | Maximilian | Németország |
Gounon | Jules | Andorra |
Grenier | Mikaël | Kanada |
Martin | Maxime | Belgium |
Ojeda | Jayden | Ausztrália |
Schiller | Fabian | Németország |
Stolz | Luca | Németország |
„A Mercedes-AMG és a motorsport mindig együtt tartoztak, és lenyűgöző látni, hogy az AMG család miként mutatja be az Affalterbach versenyautóit világszerte – idén 271 versenygyőzelemmel. A szezon végi gála a módja annak, hogy megköszönjük a csapatok és a sofőrök eredményeit. Ügyfeleink szenvedélye és elkötelezettsége márkaként motivál minket arra, hogy továbbra is ambiciózusan haladjunk az Ügyfélverseny Programban. „
- Michael Schiebe, a Mercedes ‑ AMG GmbH igazgatótanácsának elnöke
„Visszatekinthetünk a sikeres 2024-es motorsport-szezonra. Felejthetetlen estét töltöttünk több mint 200 meghívott vendéggel a stuttgarti Mercedes-Benz Múzeumban. Örülök, hogy ilyen méltó környezetben be tudtuk mutatni az ideiglenes 2025-ös sorozatot ügyfeleinknek, és két új tagot fogadhattunk a ‘világ leggyorsabb családjába ’ Maxime Martinban és Jayden Ojedaban. „
- Christoph Sagemüller, a Mercedes-AMG Motorsport vezetője
* A feltüntetett értékek a meghatározott “NEDC CO ₂ értékek ” az Art. 2 Nr. 1 (EU) 2017/1153 végrehajtási rendelet. Az üzemanyag-fogyasztás értékeit ezen értékek alapján számították ki. Magasabb érték alkalmazható a gépjárműadók meghatározására. A felkínált autókkal kapcsolatos további információk, beleértve a WLTP-értékeket, az Ön országára vonatkoznak a következő címen: www.mercedes-benz.com