A Mercedes-Benz AG és a Steel Dynamics Inc. fenntartható acélszállítási megállapodást köt a Tuscaloosa üzem számára
A Mercedes-Benz megállapodást ír alá a Steel Dynamics, Inc.-vel (SDI) arról, hogy évente több mint 50 000 tonna CO₂-csökkentett acélt szerez be Tuscaloosában, Alabama államban, ami újabb döntő mérföldkő a globális acélellátási lánc szén-dioxid-mentesítésében.
Az SDI acél elektromos ívkemencével (EAF) készül, és 100%-ban megújuló forrásból származó villamos energiát használ majd. A zöld villamos energiával hajtott EAF-ekkel a kibocsátás több mint felére, 1,0 tonnára csökkenthető acélonként átlagosan 1,0 tonnára vetítve az elsődleges acélgyártáshoz képest, amely nagyolvasztókat és alapvető oxigénkemencéket használ. Ezzel az SDI és a Mercedes-Benz, amelyek 2015 óta dolgoznak együtt, egy lépéssel tovább lépnek az acélellátási lánc károsanyag-kibocsátásának csökkentése felé.
A 70%-ban vagy annál nagyobb mennyiségű újrahasznosított hulladékból készült SDI lapos hengerelt acélt használnak minden Tuscaloosában épített Mercedes-Benz modellben, beleértve az EQS SUV-t és az EQE SUV-t is. Mindkét fél megállapodott abban, hogy a közeljövőben potenciálisan növelik a hulladék arányát, ami tovább csökkentené a szénlábnyomot. Az SDI CO₂-csökkentett acélját már 2023 szeptemberében bevezetik a sorozatgyártásba a Tuscaloosa üzemben.
A vállalat helyi-helyi megközelítésével összhangban az Egyesült Államokban kötött szállítási megállapodás a Mercedes-Benz acélellátási láncának szén-dioxid-mentesítésére irányuló globális erőfeszítés része, és számos, a CO₂-csökkentett és csaknem CO₂-mentes beszerzésről szóló megállapodást követ. acél Európában. További információért kattintson ide.
„Ambíciónk egyértelmű: partnereinkkel együtt 2039-re a teljes új járműparkunkat a teljes értékláncban szén-dioxid-semlegessé akarjuk tenni. Ezt a stratégiát követve megállapodtunk az SDI-vel, hogy évente több mint 50 000 tonna szén-dioxid-kibocsátású acélt vásárolunk. egy másik fontos mérföldkő a fenntartható acélellátási lánc létrehozásában Észak-Amerikában.”
Dr. Gunnar Güthenke, a Mercedes-Benz autók beszerzési és beszállítói osztályának vezetője
A felelős és fenntartható ellátási lánc aktív követése
A CO₂-kibocsátás következetes csökkentése mellett a vállalat elkötelezett a felelős acélbeszerzés mellett, elismert szabványokra és robusztus tanúsítványokra támaszkodva. A Mercedes-Benz a Responsible Steel Initiative tagja, és aktívan részt vesz az acélipar tanúsítható fenntarthatósági szabványának kidolgozásában. A cél a környezetbarát és társadalmilag elfogadható acélgyártás biztosítása a teljes értéklánc mentén.
A Mercedes-Benzről
A Mercedes-Benz azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2039-re új járműparkját nettó szén-dioxid-kibocsátásúvá tegye a járművek teljes életciklusa során. A fenntarthatóság terén a vállalat a CO₂-kibocsátás következetes csökkentésére, valamint a az erőforrások megőrzése. 2020-ban a Mercedes-Benz Cars és a Mercedes-Benz Vans ambíciós levelet küldött a gyártási anyagok beszállítóinak. Ez szándéknyilatkozat volt a nettó szén-dioxid-semleges termékek szállítására vonatkozóan, és az előzetes jóváhagyást a szerződések odaítélésének előfeltételeként határozta meg. A Mercedes-Benz éves beszerzési volumenének csaknem 90%-át képviselő beszállítók már aláírták a levelet, köztük sok acélbeszállító.
A járműgyártó „Design for Environment” megközelítése a termékfejlesztés legkorábbi szakaszától kezdve figyelembe veszi az erőforrások megőrzését. A Mercedes-Benz partnereivel együtt a fenntarthatóbb anyagtechnológiákat kutatja, és intenzíven dolgozik a körkörösség érdekében.
A Steel Dynamics, Inc.-ről
A Steel Dynamics, Inc. (SDI) az egyik legnagyobb hazai acélgyártó és fém-újrahasznosító Észak-Amerikában, a hazai acélipar egyik legdiverzifikáltabb termék- és végpiaci portfóliójával. Az SDI körkörös gyártási modellel működik, alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású, kiváló minőségű acélt állít elő elektromos ívkemencés (EAF) technológiával, elsődleges bemenetként újrahasznosított vashulladékkal. A vállalat a jövőre helyezi a hangsúlyt, és azt a célt tűzte ki, hogy az EAF acélgyári tevékenysége 2050-re szén-dioxid-semleges legyen. E cél elérése érdekében 2025-ig és 2030-ig időközi kibocsátáscsökkentést és a megújuló energiaforrásokra vonatkozó mérföldköveket is meghatároztak. Steel Dynamics alapító tagja a Global Steel Climate Councilnak, amelyet azért hoztak létre, hogy vezessenek egy erőfeszítést az acél szén-dioxid-kibocsátásának csökkentésére és az alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású technológiákba való befektetések ösztönzésére terméktanúsítás és tudományos alapú célmeghatározási keretrendszer révén. steeldynamics.com