A Mercedes-Benz és a Hydro egyesítik erőiket a brazil Amazonon, hogy elősegítsék alumínium ellátási láncuk hosszú távú fejlődését
- Folyosó program: A Mercedes-Benz és a Hydro kiterjeszti stratégiai partnerségét, hogy támogassák a közösségek hosszú távú fejlődését az alumínium ellátási lánc mentén a brazíliai Pará államban.
- Just Transition: Világítótorony projekt, amely pozitív hatást fejt ki mind az emberek, mind a természet számára Brazíliában az alumínium ellátási láncban.
- Közös erőfeszítések: A Mercedes-Benz, a Hydro és a helyi civil szervezetek irányítóbizottságot alkotnak, hogy fokozzák a közösség részvételét a bányászati területen.
- Dekarbonizáció: 2022-ben a Hydro és a Mercedes-Benz megállapodott abban, hogy együttműködnek az alacsony szén-dioxid-kibocsátású alumínium előállításának technológiai ütemtervén.
A New York-i Klímahéten a Mercedes-Benz és a Hydro megerősíti stratégiai partnerségét alumínium ellátási láncuk vertikális integrációjának erősítésével és a hosszú távú Folyosó Program elindításával az Amazonas térségének folyamatos fejlődése érdekében. Közös szén-dioxid-mentesítési ütemtervüket követően a Mercedes-Benz és a Hydro egyetértési megállapodást írt alá a helyi civil szervezetekkel és partnerekkel való együttműködésről a brazíliai Pará államban. Céljaik közé tartozik az emberi jogok előmozdítása, a helyi közösségek bevételének megteremtése, a biológiai sokféleség és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású értékláncok előmozdítása a brazil Amazonason.
„Ellátási láncaink felelősségteljes irányítása során három célra koncentrálunk: termékeink szén-dioxid-mentesítésére, az emberi jogok előmozdítására és a nagyobb fenntarthatóságra való összpontosításra a járművek teljes életciklusa során. A közös Korridor Programnak sikerül mindhármat összekapcsolnia. Partnereinkkel szorosan együttműködve képes új szintre emelni ellátási láncunk vertikális integrációját.”
Dr. Gunnar Güthenke, a Mercedes-Benz autók beszerzési és beszállítói osztályának vezetője
A Corridor koalíció célja, hogy pozitív hatást fejtsen ki a közösségek számára a Hydro által üzemeltetett 244 kilométeres bauxitzagy-vezeték mentén, amely a brazíliai Pará állam hét településén halad át – a Paragominas bauxitbányától a barcarenai Alunorte timföldfinomítóig. A cél az, hogy bevonja a helyi közösségeket az alumínium ellátási láncba, és képessé tegye őket gazdasági, ökológiai és társadalmi jólétük javítására. A Mercedes-Benz része a program irányításának, segít a szükséges struktúrák kialakításában és a tudás felépítésében a fenntartható kockázatkezeléshez a nyersanyag-ellátási láncokban.
A Corridor kezdeményezés tükrözi a vállalat elkötelezettségét a „Just Transition” mellett: az emberek és az emberi jogok előtérbe helyezése, valamint a felelős politikák és a közösségi elkötelezettség, mivel a Mercedes-Benz Csoport üzleti modelljének szén-dioxid-mentesítése jelentős változásokhoz vezet a technológiában, a termékekben és a munkaerőben. A program potenciálisan a helyi közösségek bevonásának és a veszélyeztetett bányászati területek vertikális bevonásának tervrajzává válhat.
„A brazíliai Hydro-val közös program mintaként szolgál: Csökkentett CO2-kibocsátású alumíniumot szerzünk be, és szilárdan elköteleztük magunkat az emberi jogok betartása mellett az ellátási láncunkban. Ezzel fenntartható üzleti stratégiánkat ültetjük át a gyakorlatba. Különös figyelmet fordítanak a helyi közösségekkel való kapcsolatteremtésre. Ez a példa azt mutatja, hogy a dekarbonizációs intézkedések és a társadalmi megfontolások kéz a kézben járhatnak a sikeres fenntartható átalakulásban.”
Renata Jungo Brüngger, a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának tagja. Integritás, irányítás és fenntarthatóság
„Izgatottak vagyunk, hogy tovább fejleszthetjük stratégiai partnerségünket a Mercedes-Benzzel, és kiterjesztjük együttműködésünket az alacsony szén-dioxid-kibocsátású termékfejlesztésen túl, hogy pozitív társadalmi és környezeti hatást érjünk el az Amazonason. Együtt dolgozva arra törekszünk, hogy felemeljük a fenntarthatóságot a közös értékláncunkban, a bányától a végső fogyasztói termékig, miközben előmozdítjuk a gazdasági lehetőségeket és a biológiai sokféleség megőrzését azokban a közösségekben, ahol működünk.”
Eivind Kallevik, a Hydro elnök-vezérigazgatója
A program az alapoktól újragondolva, adománygyűjtési koncepcióra épül. Míg egyes projektek, mint például a helyi gazdálkodás (Tipitix) vagy varrási kezdeményezések (Estilo) már folyamatban vannak, a Corridor koalíció hosszú távú értékteremtést céloz. A csővezeték körül élő helyi közösségek azonosítják és rangsorolják a projekteket, biztosítva, hogy azok közvetlenül a régióik javát szolgálják. Ez a megközelítés felhatalmazza a helyi érdekelt feleket, hogy elősegítsék a felelősségvállalást és igazodjanak a projekt átfogó céljaihoz. Ezzel a Corridor a helyi lakosság javulását kívánja elérni. Ezért a hatékonyság adatalapú nyomon követése az irányítás döntő része lesz.
A program három stratégiai pillérre támaszkodik:
- Gazdaságfejlesztés: A gazdasági fejlődés akadályainak azonosítása és megoldások keresése a területen a nyersanyag-értékláncok feltételeinek javítására.
- Társadalmi fejlődés: A társadalmi fejlődés széles körű megközelítése, amely az alapvető emberi szükségleteket, jólétet és lehetőségeket célozza meg. A program gyakorlati módszereket keres a közösségek életkörülményeinek javítására, mind a városi központokban, mind pedig főleg a vidéki területeken (például a folyamatban lévő TerPaz program).
- Környezet és biodiverzitás megőrzése: Az Amazonas biológiai sokféleségének megőrzésén való munka, amely az emberek és a természet pozitív hasznának biztosításához szükséges. A program első célként meghatározza az erdőpusztulás csökkentésének lehetőségeit, de azzal a céllal, hogy hozzájáruljon a természet megújulásához.
A projektek a brazil törvények és előírások szigorú betartásával fognak működni. A programot emellett a vállalatok és szervezetek által összeállított, több intézményt átfogó projektszervezet valósítja meg. A partnerek közé tartozik (de nem kizárólagosan) a Hydro Brazil, az Alunorte, az MPSA, a Mercedes-Benz, az IPAM, az IMAZON, a CEA, a Hydro Sustainability Fund és a BCG.
Kapcsolódó podcastok a PodCars és a Begurulva youtube, valamint videa csatornákon!
* IPAM Amazonia
** Instituto do Homem e Meio Ambiente da Amazônia
*** Centro de Empreendedorismo da Amazônia