A Mercedes-Benz Művészeti Gyűjtemény új kiállítása a Mercedes-Benz Múzeumban
- 2024. november 13-tól 2025. október 5-ig: a cég saját művészeti gyűjteményének új „Now on View” bemutatója, mintegy 30 műalkotással az 1980-as évektől napjainkig
- 20 nemzetközi művész, mint Andy Warhol, Sylvie Fleury és Claudia Wieser művészi párbeszédben
- A Múzeum állandó kiállításába beépítve minden szinten működik
A Mercedes-Benz Művészeti Gyűjtemény „Most látható. A Mercedes-Benz Művészeti Gyűjtemény alkotásai a Mercedes-Benz Múzeumban” címmel 2024 tavasza óta változó kiállításokon mutatja be 40 éves történetének fontos alkotásait. 13-tól 2024. november és 2025. október 5. között egy új bemutató lesz látható mintegy 30 lenyűgöző festménnyel, szoborral, textiltárgyal, installációval és videóval az 1980-as évektől napjainkig: olyan hírességek munkái, mint Sylvie Fleury és Andy Warhol, valamint kortárs művészek, mint Kai Fischer, Claudia Wieser és Heba Y. Amin olyan kérdésekkel foglalkoznak, mint az ikonikus márkák hatása a társadalomra, a művészet és a design konvergenciája, a sorrendi és mérési rendszerek érvényessége, valamint az absztrakt művészet fejlődése. .
Művészi párbeszédben: Andy Warholtól Sung Tieuig
Az 1980-as évek a művészet és a társadalom fejlődésének izgalmas időszaka volt, amely ma is érezteti hatását. Különböző témacsoportokban az új „Now on View” prezentáció egy 1980-as évekből származó műalkotást állít szembe több azóta készült alkotással, hogy hidat építsen napjainkig. Ily módon a művészek és alkotásaik sajátos párbeszédet folytatnak egymással.
Például Andy Warhol (a kiállított alkotásokkal 1986-ból) és „párbeszédpartnerei”, Sylvie Fleury, Tom Sachs, Ina Weber és Pietro Sanguineti azt kérdezik, hogy a jól ismert márkák vagy termékek hogyan befolyásolják életünket és fogyasztói magatartásunkat. A fiatalabb művészek gyakran hivatkoznak a művészettörténetre alkotásaikban, például Andy Warhol híres „Brillo Boxes”-jában. A fiatal stuttgarti művész, Kai Fischer viszont a fogyasztói magatartást és a csendélet művészettörténetét ötvözi a „pénztárbizonylatokra” emlékeztető alkotásaiban. Az „After Caravaggio” című alkotás például egy kibővített bevásárlólista az összes olyan összetevővel, amely az olasz barokk festő egyik híres csendéletében felismerhető. Fischer művészettörténeti ikonok humoros kezelése komoly aktuális problémákkal is foglalkozik, például a nyugati fogyasztói társadalmakban az áruk állandó elérhetőségével.
Az új kiállítás másik tematikus fókusza – és egyben a Mercedes-Benz Művészeti Gyűjtemény fontos fókuszpontja – a geometriai absztrakció és annak az 1980-as évektől való fejlődése. Imi Knoebel, Manfred Mohr, Nathalie Du Pasquier munkái és Claudia Wieser újonnan beszerzett kárpitja az absztrakt művészet hagyományának különböző inspirációs forrásait és megközelítéseit illusztrálják. Nathalie Du Pasquier például az absztrakciót két szemszögből vizsgálja – a design és a vizuális művészetek. Az 1980-as évek elején a híres milánói Memphis formatervezői kollektíva alapító tagja volt, és textileket, szőnyegeket, bútorokat és tárgyakat tervezett. A művész festményein, szobrain és installációin szokatlan színkombinációkkal, geometrikus formákkal és testekkel folytatja finom játékát.
Rune Mields 1980-as „In memoriam Tschu Schi-ki” című munkája a sorrendi és mérési rendszerek művészi vizsgálatát mutatja be. Tisztelet egy olyan tudós előtt, aki a történelmi irodalomban kevés figyelmet kapott: 1303-ban Kínában kiadott matematikai könyvében Tschu Shi-ki egy ismeretlen 12. századi mesterre hivatkozott. Ő volt a háromszög felfedezője. A háromszög legtöbb alkalmazását a mai napig Blaise Pascalnak tulajdonítják. Sung Tieu 2024-es „The Ruling” című konceptuális munkája is másfajta történelemszemléletre szólít fel. A művész a francia Indokína, a mai Vietnam, Laosz és Kambodzsa „pre-koloniális mértékegységeivel” és ezek gyarmati struktúrák általi kiszorításával foglalkozik.
Művészek
Heba Y. Amin, Eva Berendes, Stéphane Dafflon, Nathalie Du Pasquier, Henning Fehr és Philipp Rühr, Kai Fischer, Sylvie Fleury, Gregor Hildebrandt, Imi Knoebel, Dieter Krieg, Susanne Stövhase, Rune Mields, Manfred Mohr, Tom Oliviers Mosset , Pietro Sanguineti, Sung Tieu, Andy Warhol, Ina Weber, Claudia Wieser
Vezetett túrák a „Most látható”-ban
2024. december 1-től havonta egyszer kerül sor a „Now on View” kiállítás bejárására. Családi túra várja a felnőtteket, fiatalokat és gyerekeket. A túra után a gyerekeknek lehetőségük nyílik festészettel vagy kézműveskedéssel kreatívkodni. További információ a túráról, a dátumokról és a regisztrációról a mercedes-benz.com/nowonview oldalon található.
A Mercedes-Benz Művészeti Gyűjtemény
A Mercedes-Benz Művészeti Gyűjteményt 1977-ben alapították, és ma az egyik legfontosabb európai vállalati gyűjtemény múzeumi minőséggel és nemzetközi hírnévvel. A gyűjteményben több mint 800 művész mintegy 3000 alkotása található, köztük olyan világhírű művészek, mint Cao Fei, Alicja Kwade, Charlotte Posenenske, Oskar Schlemmer, Franz Erhard Walther és Andy Warhol. A művészeti gyűjtemény az absztrakt-konstruktív képi koncepciókra és a kritikai érdeklődésű művészetre, valamint reprezentatív művekre és megrendelt munkákra összpontosít, amelyek olyan témákban szerepelnek, mint az autómobilitás, a tervezés és az építőipar. Megtestesíti a Mercedes-Benz széles körű társadalmi elkötelezettségét a kultúra és az oktatás iránt. A gyűjtéssel a társaság felismerhető hasznot kíván teremteni a közjó érdekében.
A Mercedes-Benz Művészeti Gyűjtemény a művészeti alkotások cégen belüli és nemzetközi múzeumokban (például Los Angelesben, Londonban, Johannesburgban, Bilbaóban és Tokióban) való kiállításával lehetővé teszi, hogy a művészet iránt érdeklődő széles közönség megismerje a gyűjteményt. Nagy jelentőséget tulajdonít a fiatal művészet megszerzésének, hogy hozzájáruljon a fiatal művészek felelős támogatási politikájához. Emellett erősen elkötelezett a sokszínűség mellett: a műgyűjtemény gyűjtési gyakorlata következetesen igazodik a nemzetközi művészek népszerűsítéséhez, valamint a kultúrák, irányultságok és nézetek sokszínűségéhez.
A Mercedes-Benz Művészeti Gyűjteményről további információk találhatók az interneten a mercedes-benz.art címen.
Kérjük, vegye figyelembe a következő fontos információkat, mielőtt és amikor a képet Andy Warhol alkotásaival együtt használná (24C0367_07 képszám):
Az Andy Warhol Alapítvány felhívja a figyelmet arra, hogy a kép reprodukálására kizárólag a „Most látható. A Mercedes-Benz Művészeti Gyűjtemény alkotásai a Mercedes-Benz Múzeumban” című kiállítás médiariportjaival és ismertetőivel együtt történő felhasználásra adnak engedélyt. a stuttgarti Mercedes-Benz Múzeumban 2024. november 13. és 2025. október 5. között. A kép minden reprodukciójához mellékelni kell a következő feliratot: © The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts, Inc.. A kép bármely digitális reprodukciója A kép legfeljebb 72 dpi felbontással és legfeljebb 4 hüvelykes mérettel tehető közzé.