Csucsu a TitansRX portugál döntőjében bizonyított

Noha ez alkalommal sem kerülték el a technikai gondok a tatabányai Lukács Kornélt a TitansRX portugáliai versenyén, mégis elégedett az elért helyezésével. Az egyforma autókkal vívott küzdelemben a helyezések sokkal forgandóbbak, így az év végi rangsor is lassabban alakul ki, mint az autósportok más ágaiban. Ebben ismét sikerült Csucsunak előrébb lépnie ezen a hétvégén.

„Vasárnap csúcson voltam az elődöntőben. Hatodik helyről rajtolva megcsináltam a 3.-at, ami a döntőbe jutást jelentette. Ott a 6. helyről felkúsztam a 4.-re az első körben, de sajnos Craig Breen előzése közben elment a szervóm, igy a 7. kör végére visszacsúsztam az ötödikre, amivel maximálisan elégedett vagyok.” – emlékezett vissza a vasárnapi fordulóra Csucsu.

És hogy hogyan néz ki egy ilyen döntő az autó belsejéből, ismerjék meg Kornél saját sisakkamerás felvételéből: https://youtu.be/bohhJbsebkQ

A Titans RX bajnoki sorozat következő versenyei:

2019.08.10-11 Montalegre (Portugália)
2019.09.07-08 Fuglau (Ausztria)
2019.10.05-06 Nyirád (Magyarország)
2019.10.19-20 Estering (Németország)

Lukács „Csucsu” Kornél volt az első magyar, aki Junior WRC-ben indult, és pontot szerzett, majd szintén első magyarként indult a WorldRX-ben, és pontot is szerzett. Most ott van a TitansRX első szezonjában, egyetlen magyar indulóként és gyűjti a pontokat Magyarország számára. Csucsu idén tehát egy Mercedes karosszériájú versenyautóval száll harcba, nem kisebb nevek, mint például: Timmy és Kevin Hansen, Andrew Jordan, Nelson Piquet Jr, Hayden Paddon, vagy éppen Tomas Heikkinen ellen. A csővázas, összkerékhajtású, azonos technikát használó versenyautókat kimondottan ehhez a szériához készítették. 2.3-as benzines, turbós motorjuk, 530 lóerőt és 750 Nm-t tud – egyformán, minden pilóta számára. Az egy hétvégén rendezett két verseny döntőit Eurosport TV csatornája élőben adja, de netes felületeken a verseny többi eseménye is követhető. facebook: @CsucsuRx Instagram: @csucsu_rx Hastag: #csucsurx