Hahó! Nagyon nem mindegy, milyen jármű adásvételi szerződésmintát használunk

Bár az adásvételi szerződés nem minősül közokiratnak, de bizonyító erejű magánokirat, amely vitás esetekben bizonyítékként szolgálhat a bíróság vagy például egy békéltetőtestület előtt – figyelmeztet a https://gepjarmu-adasveteli-szerzodes.hu

Az akár tízmilliós nagyságrendű tranzakció részleteit rögzítő nyomtatvány azért nem kaphat hivatalos státuszt, mert nem ellenjegyzi az állam által felhatalmazott személy (közjegyző, ügyvéd), viszont tanúk által hitelesített, a járműadásvétel lehető legtöbb körülményét rögzítő irat, amely hivatkozási alap lehet akár jogi vitában is. Saját érdekünkben figyeljünk rá, hogy a felhasznált szerződésminta a vételár kifizetésének körülményeit, a jármű állapotának vázlatos leírását, valamint az átírás körülményeit is tartalmazza.


 A fenti webcímen elérhető oldalról a hatályos jogszabályoknak megfelelő, ellenőrzött szerződésminták tölthetőek le magyar, német és angol nyelven, szerkeszthető pdf formátumban. Az autókhoz és motorokhoz készült adásvételi minta mellett megtalálható az üzembentartói, a foglaló átvételi elismervény és a járműkölcsönadási minta is. Az oldal végigvezet az autók megvásárlásának és átírásának teljes folyamatán, bemutatja a külföldről behozott autók honosítási eljárását is. Mivel az adásvétel során nem csupán a vételárral és az okmányirodai költségekkel kell számolnunk, hanem fizetnünk kell vagyonszerzési illetéket, az eredetiségvizsgálat díját, a cégautóadót és esetleg a fedezetlenségi díjat is, naprakész kalkulátorok biztosítják e költségek kiszámítását is.

dasblog