Íme a vadonatúj Jazz

Kényelmes, hangulatos beltér várja az utasokat

A letisztult, minimalista, ámde kimagasló használati értékű utastér egyszerű, harmonikus és végtelenül praktikus, ami nem meglepő, hiszen itt is a Yo no bi filozófia vezette a tervezők ceruzáját. Ráadásul csupa tartós, puha tapintású, kortárs stílusban fogant anyagból épül fel az utastér, melyek egy része vízlepergető hatású.

Maga az emberközpontú műszerfal teljes szélességében kitölti az utasteret, de nem zavar bele a látómezőbe, így még nagyobb, szellősebb érzetet kelt a kabin. A maximális kihasználhatóságot szolgálja a szériafelszereltség részeként kínált, 9″-os központi érintőképernyő és a szintén alapáras, 7″-os TFT-műszeregység is. Mindkettő egyszerű és könnyen leolvasható, akárcsak a többi berendezés és kiegészítő, melyek egytől egyig a gondtalan, stresszmentes vezetési élmény érdekében kerültek az autóba.

Az első ülések között kialakított, széles, sík középkonzol könyöktámasza azonos magasságban van az ajtókárpitok könyöktámaszával, többek között ez is a felsőbb kategóriás, prémium autókat idézi.

Az első ülések a Honda – nagyobb kényelmet és határozottabb deréktámaszt nyújtó – következő generációs ülésvázára épülnek. A kétküllős kormánykerék ugyancsak a nagy helykínálatot hivatott hangsúlyozni, s mivel távolsága és szöge egyaránt állítható, még kényelmesebben terelgethető a Jazz. Hátra is kényelmesebb és vastagabban párnázott ülések kerültek, így a felnőttek is komfortosan utazhatnak a második sorban.

Honda Jazz Exterior Side Profile

A tökéletes városi kompakt megtervezése

A kétmotoros, hibrid hajtáslánc technikai fejlettségéből fakadóan kompakt és hatékony, nem von el tehát jelentős helyet az utastértől. A motorháztetőről elrugaszkodó, jellegzetes karosszériavonalak az ultravékony A-oszlopokon átszaladva, egészen a hátsó lökhárítóig futnak, keretbe foglalva a Honda világelső fejlesztéseinek sokaságát, közöttük az ütközési energiát elnyelő nyúlványrendszert. Utóbbi hatékonyságáról árulkodik, hogy hatalmas, előretolt utastér és rövid orr-rész kialakítását tette lehetővé,

A tetőoszlopok is vékonyabbá válhatnak, ami szellősebbé varázsolja a kabint és fokozza az átláthatóságot. Ezt a célt szolgálja a panoráma-szélvédő és az A-oszlopok tövében elhelyezett, háromszög alakú oldalablak is, amellyel jelentősen nő a látómező. A karosszériába simuló A-oszlopok és a karcsú külső tükrök alkalmazásával a szélzajt és a légellenállást is minimalizálták a tervezők, tovább növelve az aerodinamikai hatékonyságot és a menetkomfortot.

A tervezők lelkiismeretes munkájukról tanúskodik az is, hogy síkpadlós lett utastér és beépíthetővé vált a Honda által fejlesztett Magic Seats ülésrendszer. Ennek támlája síkba dönthető, ülőlapja pedig felhajtható, így tulajdonképpen mindig az utasok számához, illetve a poggyászok méretéhez, alakjához igazítható az utastér, s mivel a korábbinál szélesebb, rakodóperem nélküli ötödik ajtó tárul fel hátul, minden eddiginél könnyebb a be- és kipakolást.

A következő generációs, hibrid Jazz 2020-tól válik elérhetővé az európai piacon, újabb tanúbizonyságát adva, hogy a Honda rendületlenül halad a – 2022-ig esedékes – elektromos átállással. A céldátumhoz közeledve az árakat is nyilvánosságra hozza majd a gyártó, vélhetően tovább fokozva a legendás modell versenyképességét.