Kovács Bálint: „Szeretnék eggyel feljebb lépni Zolderben”

A H-Moto Team ifjú tehetsége a hétvégén Belgiumban folytatja az IDM Suzuki Cup sorozatában idei szereplését, és a tavalyi pole pozíció és két második hely után ezúttal előrébb szeretne lépni. A zolderi csatákra egy kecskeméti 24 órás robogóversennyel készült, így az állóképességével biztosan nem lesz probléma.

Eljött a várva várt pillanat, ésezen a hétvégén a belgiumi Zolderben folytatódik az IDM bajnoki sorozat, ahol ezúttal is ott lesz a rajtrácson a H-Moto Team. Kovács Bálint tavaly fantasztikusan szerepelt ezen a pályán, hiszen megszerezte a pole pozíciót, és a mezőny legfiatalabb tagjaként végül mindkétszer a második helyen zárt. A 17 éves motoros 2019-ben már a második teljes szezonját teljesíti az erős nemzetközi mezőnyben, és az idei bemutatkozó versenyhétvégén, a lausitzringi pályán két 3. hellyel adta meg az alaphangot a folytatásra. Bálint célja a mostani hétvégén, hogy a tavalyi eredményéhez képest sikerüljön előre lépnie, de minimum követelményként azt tűzte ki maga elé, hogy a szezonnyitóhoz hasonlóan dobogóra állhasson mindkét futamot követően.

Már vártam nagyon, hogy visszatérjen a sorozat Zolderbe, ahol tavaly nagyon jól szerepeltem. A belga pálya nem sorolható a könnyű aszfaltcsíkok közé, ugyanis sok a szintkülönbség és a szűk sikán rajta. A felkészülésem most sokkal jobb, mint a szezonnyitó előtt, ugyanis többször motorozhattam, és ez az idő nagyon értékes volt a különböző beállítások miatt. Zolderben új első futóművel állok rajthoz, melyet a Slovakiaringen teszteltem, és úgy érzem, a segítségével képes lehetek a tavalyi eredményemet minimum megismételni, de a köridőben jelentős javulást várok a 2018-as pole pozíciót érő körömnél” – mondta Kovács Bálint.

Ezúttal nemcsak a Suzukival motorozhatott, hanem az elmúlt hétvégén az első 24 órás robogóversenyén is elindult, mégpedig egy elektromos járgány nyergében. A versenyt ugyan technikai okok miatt fel kellett adnia csapatának, ám az itt szerzett tapasztalatokat Zolderben is hasznosíthatja.

A totalbike24 egy nagyon jó hangulatú és érdekes verseny volt számomra, és az izgalmakat csak növelte, hogy elektromos motorral álltunk rajthoz. Sajnos sok hátráltató tényező volt a motorral kapcsolatban, és nem bírta ki a 24 órát, de ennek ellenére jó volt kipróbálni. Most is bebizonyosodott, az erőnlétemmel nincs gond, és ki tudja, lehet, hogy a későbbiekre tekintettel értékes tapasztalatokat gyűjtöttem. A lehetőséget szeretném megköszönni Gerendás Szabolcsnak” – jelentette ki a 17 éves versenyző.