Molnár Martin: “Jó választás volt a brit Forma-4-es bajnokság”

Jó választásnak tartja, hogy a brit Forma-4-es bajnokságban indult az idén Molnár Martin, aki a versenysorozat végén az újoncok között bajnoki címet nyert, az összetett pontversenyben pedig nyolcadikként zárt.

A 16 éves versenyző az M4 Sport NERzeti Sporthíradó című műsorának csütörtöki adásában azt mondta, a nyári szünet során jött el számára a fordulópont, azt követően kezdett el felfelé ívelni a teljesítménye.

A harmadik forduló után 90 pont volt a lemaradásom, ezt sikerült az év végére ledolgozni és megnyerni az újonc bajnoki címet. A csapattal is össze kellett szoknom és sok minden meg kellett tanulnom, talán a legnehezebb rész a gumimelegítés és az időmérős kör összerakása volt” – árulta el a Virtuosi Racing magyar pilótája.

A másodévesek például a gumimelegítésben már sokkal rutinosabbak, de a rajtokat is külön meg kellett tanulni, és az első sorból startolás egy külön feladat, mert bizonyos szempontból könnyebb, mint hátrébbról, más szempontból viszont nehéz” – mondta Molnár Martin, aki a szezon során az újoncok külön értékelésében hét futamon végzett az élen a 30-ból, és ötször állt dobogóra a teljes mezőnyt tekintve.

Őry Tamás, a Motorsport Talent Managementet (MOTAM) is működtető TRP Hungary Csoport ügyvezető igazgatója elmondta, magyar versenyző korábban Forma-4-es sorozatban soha nem tudott dobogóra állni, így Molnár Martin sporttörténelmet írt az idén.

Azt tartom a legnagyobb eredménynek, hogy volt egy fejlődési íve ennek az évnek, és bár az első félévben Martin nagyon elfáradt, a szünetben sikerült feltöltődnie és az addig megszerzett tapasztalatot összegyűjteni, valamint alkalmazni. Ennek köszönhetően a folytatásban szinte egy új versenyzőt kaptunk, aki onnantól szárnyalt és jobbnál jobb eredményeket ért el”

– fogalmazott.

Az ügyvezető igazgató hozzátette, még egy idényt indokoltnak tartanak eltölteni a Forma-4-es géposztályban, és ha Molnár kiugró eredményeket ér el, akkor azután jöhet a Forma-3. Valószínűbbnek tartja ugyanakkor, hogy egy köztes esztendőben valamelyik F4 és F3 közötti bajnokságban teljesít majd a versenyző egy újabb szezont.

Kapcsolódó podcastok a PodCars és a Begurulva youtube, valamint videa csatornákon!