Semmi sem állíthatta meg Krózser Menyhértet

﹡ WSK Open Series – 2. futam, La Conca (Olaszország), 2024. május 9–11.

Újra kirobbanó formában versenyzett Krózser Menyhért a WSK Open Series második fordulóján La Concában, ahol minden hátráltató tényező ellenére is megmutatta tempóját. Hátráltató tényezőből pedig akadt bőven: influenza, szerelési hiba, defekt, baleset… De az elődöntőben bemutatott 15 előzése mindent feledtetett.

Először versenyzett Krózser Menyhért az olasz csizma sarkában, Leccétől délre lévő La Concában, amit az egyik legnehezebb – ha nem a legnehezebb – olasz gokart pályának tartanak.

A WSK mezőnye viszonylag ritkán látogat ide, de valahányszor megteszi, mindig parázs csata alakul ki. Ráadásul idén némi nehezítéssel is szembe kellett néznie a mezőnynek. A tesztnapot ugyanis az aszfalt töredezése miatt lerövidítették, így minimális edzés után kellett élesben teljesíteni. Az éjszaka leesett eső pedig gondoskodott róla, hogy minden egyes pályára lépéskor más legyen a tapadás.

„A körülmények nem zavartak, viszonylag gyorsan megtanulom a pályákat és már annyit versenyeztem különböző tapadású aszfalton és gumin, hogy ezzel is gyorsan megbirkózok – mondta Krózser Menyhért.

La Conca tényleg nehéz pálya, főleg a sikánt tudnám kiemelni, ahol az első jobbost telibe át kell vágni. Gyorsan menni könnyű a pályán, de nagyon gyorsan menni nagyon nehéz.“

A KZ2-ben pedig megszokhattuk, hogy nem elég csak simán gyorsan menni. Ezúttal a mezőny ugyan az észak-olasz futamokhoz képest nagyjából a fele, 35 fő volt, de a pálya különlegessége miatta igen sokan jöttek az élmezőnyből, több világbajnok ellenfele is akadt Menyának.

Az MHH Racing Team versenyzőjének sorsa egy szerelési hiba miatt már az időmérőn megpecsételődött. Az áttétel egyik fogaskerekét nem cserélték ki, így Menya extrém rövid áttételt kapott. A szinte használhatatlan gokarttal így is kisebb csodát hajtott végre és a 35 fős mezőnyből a 22. helyet szerezte meg.

Ez még nem lett volna baj, innen is simán benne volt egy top 10-es eredmény, ám az első előfutamban lefordult felnijéről a gumi és kicsúszott, a harmadikban pedig hátulról kilökték. Három előfutamból így kétszer az utolsó helyen végzett. A másodikban azonban hét pozíciót javítva jött fel a 15. helyre.

A két kiesés miatt az elődöntőben az utolsó helyek egyikéről rajtolhatott, azonban itt láthattuk megvillanni az igazi Krózser Menyát, hiszen nagyon tisztán tört előre, 15-öt előzött és a 17. helyre kapaszkodott fel.

A döntőben újra hátulról rajtolt, a darálóban pedig az első körben beesett a spoilere, ami nem csak az öt másodperces büntetés miatt jelentett hátrányt, hanem azért is mert végig a gokart alatt húzta. A nyilvánvaló tempóveszteség ellenére így is tudott nyolcat előzni és még a büntetése után is három pozíciót javítva, a 24. helyet szerezte meg.

„Nehéz hétvégénk volt, de minden szituációból fel tudtunk állni – mondta Krózser Menyhért. – Egész hétvégén influenzával küzdöttem, ami inkább a két bemenet közti időszakban hátráltattak. Az időmérőt sajnálom, a jó áttétellel előrébb is végezhettem volna.

A defekt és az ütközés benne van ebben a sportban. Az egyetlen tiszta előfutamom és főleg az elődöntő jól sikerült. Hetet és 15-öt előztem ebben a két futamban, ami a KZ2-ben nem könnyű dolog és nagyon büszke vagyok rá.

Örülök, hogy versenyezhettem egy ilyen klasszikus pályán, a tempómmal most is elégedett voltam, ha jobban jön ki a lépés, akkor legközelebb az eredmény is meglesz.“

Krózser Menyhért következő versenye a KZ2-es FIA Európa-bajnokság első futam lesz, július 4–7-e között a spanyolországi Aragonban.