Új elnök a Magyar Gázüzemű Közlekedés Klaszter Egyesület (MGKKE) élén

Kovács-Gajdács Jánost választotta új elnökévé a Magyar Gázüzemű Közlekedés Klaszter Egyesület (MGKKE). A marketing és cégvezetés területéről érkező szakember Dr. Velikovszky Lászlót váltja a szervezet élén, aki eredményes egyesületi munkáját követően kormányzati szerepkörben folytatja szakmai pályafutását.

János végzettségét tekintve üzleti kommunikátor és marketing közgazdász. Első diplomáját a Budapesti Kommunikációs Főiskolán szerezte, majd a Gödöllői Szent István Egyetem mesterszakát végezte el. Több mint hatéves, országos szintű napilapoknál eltöltött újságírói munkát követően sajtókapcsolati és kommunikációs menedzserként két évet töltött a régió vezető kommunikációs ügynökségénél. Munkáját olyan világcégek sikeres kiszolgálása fémjelzi, mint a Continental, az AVIS, a Tigáz, az IBM, az Intel, a Scania, a Saab, vagy a Genpact. Kommunikációs vezetőként a Masterplast Group kommunikációjának alapjait fektette le, tőzsdei bevezetésének kommunikációját készítette elő. 2010-ben megalapította marketingkommunikációs tanácsadással foglalkozó vállalkozását, az One PR Kft-t amely folyamatos növekedés mellett eredményes szereplője a hazai kommunikációs iparágnak. Cége tagja az MGKKE-nek, és konzorciumi partnerként aktív részt vevője az INEA által finanszírozott, hazánkban megvalósuló LNG és CNG közlekedésfejlesztési projekteknek.

A Magyar Gázüzemű Közlekedés Klaszter Egyesületről (MGKKE)

Az MGKKE-t alapító tagjai azért hozták létre 2011-ben, hogy együttes erővel segítsék elő hazánkban a környezetbarát gázüzemű közlekedés fejlesztését – legyen szó infrastruktúráról, járművekről, vagy kapcsolódó szolgáltatásokról. Az MGKKE tagjai meghatározó, hazai és nemzetközi szinten egyaránt elismert vállalatok. Az MGKKE tagsága a gázüzemű közlekedés fejlesztésének minden fontos területét lefedi, legyen szó a biogáz kondicionálás technológiájáról, töltőállomás infrastruktúra kialakításról, járműgyártásról és forgalmazásról, gázszolgáltatásról vagy kapcsolódó szakértői tevékenységekről. Az MGKKE célja, hogy aktív részvételével és jövőbe mutató projektek megvalósításával elősegítse hazánk klímavédelmi stratégiájának megvalósítását.

Az Egyesület szakmai támogatásával kezdődött meg a PAN-LNG-4-Danube projekt, amelynek keretében olyan tri-modiális kikötő jön létre Csepelen, amely egyaránt szolgálja a Dunán közlekedő hajók, valamint a közúti járművek (személyautók, buszok, teherautók) földgázzal való töltését. A beruházásnak köszönhetőn Európa egyik leghosszabb folyóján közlekedő hajók átállhatnak a rendkívül környezetkárosító dízelről a cseppfolyósított földgázra (LNG). Ennek eredményeképpen a dunai hajózás környezetkímélőbb, csendesebb és tisztább lesz a jelenleginél.