A Hungarian Motorsport Academy által támogatott Révész Racing nagyszerű hétvégét zárt Poznanban

Négy autóversenyző, hat motorversenyző és egy csapat képviselte a Hungarian Motorsport Academy-t Európa versenypályáin az elmúlt hétvégén. Több kiváló eredmény is született: Kiss Norbert két győzelmet aratott a lengyelországi Poznanban rendezett kamion Európa-bajnokságon, csapata, a Révész Racing pedig tovább növelte előnyét a pontversenyben, miközben a motorversenyző Vincze Martin újfent a dobogón ünnepelhetett a Northern Talent Cup-ban.

AUTÓSPORT
Ezúttal új helyszínre látogatott a kamion Európa-bajnokság mezőnye: a lengyelországi Poznanban a Révész Racing színeiben Kiss Norbert folytatta az idén megszokott dominanciáját. Szombaton megszerezte a pole-pozíciót, majd rajt-cél győzelmet aratott az első futamon. A nap második versenyén a fordított rajtrács miatt a 8. helyről indult, majd a rajt utáni balesetet kikerülve a 11. helyig esett vissza, de bravúros versenyzéssel innen az 5. helyig zárkózott fel. A címvédő az időmérőn vasárnap is a leggyorsabb volt, a piros zászlóval megszakított első futamon is magabiztosnak vezetett, végül pedig több mint hét másodperces előnnyel nyert a második helyezett előtt. A fordított rajtrácsos futamot ismét a 8. pozícióból kezdte, de már az első néhány körben több helyet javított, így végül a dobogó legalsó fokára állhatott. A négyszeres Európa-bajnok pilóta három versenyhétvége után 150 ponttal áll az összetett élén.

László Martin az ERC lettországi versenye után a Mecsekben, a HUMDA Országos Rally Bajnokság futamán állt rajthoz. Sajnos az abaligeti gyors után a páros kénytelen volt leadni a menetlevelét, miután az autó hűtője eltömődött, és a melegedés miatt fel kellett adniuk a versenyt.

Három gokartosunk ezúttal három különböző helyszínen képviselte az Akadémia színeit. Gender Tamás Junior számára új bajnokságban, az IAME X30 versenyein szerepelt Franciacortában. Az időmérő edzésen a nagyszerű 3. rajtkockát sikerült megszereznie az előfutamokra, de az elődöntőben végül nem jött ki a lépés a fiatal versenyző számára: rosszul sikerült rajt és egy büntetés után végül a 22. helyen fejezte be a hétvégét.

Zsebő Marcell is Olaszországban, a ROK Cup Italy lonatói fordulóján képviselte a HMA színeit. A hétvégéje sajnos már az időmérésen negatív fordulatot vett, miután technikai hiba miatt nem volt meg a kellő végsebessége, de a döntőbe végül sikerült kvalifikálnia magát, és ott bátor versenyzéssel egészen a 20. helyig jött előre.

Willisits Vilmos a Morva Kupán, a csehországi Trinecben versenyzett az Easykart 100 kategóriában. Tökéletes hétvégét zárt, miután mindhárom futamot sikerült megnyernie.

MOTORSPORT
Miután az elmúlt hétvégén győzelmet ünnepelhetett a Sachsenringen, Vincze Martin Mostban folytatta remek szereplését a Northern Talent Cup mezőnyében. A szombati napon szinte egyszerre ért be az élmezőny, Vincze pedig mindössze két tizedmásodperccel elmaradva a győztestől, 5. hellyel melegített a vasárnapi futamra, ami nagyon izgalmasan alakult a számára: többször vezette is a versenyt, végül az előkelő 2. helyen intette le a kockás zászló.

Rajta kívül még Kovács Bálint és Számadó Máté indult a HMA színeiben a csehországi Mostban. Kovács az IDM Superbike rendkívül szoros mezőnyében egy 10. és egy 7. pozíciót szerzett a hétvége folyamán. Számadó Máté a Supersport 300-ban mérette meg magát. Ő is küzdelmes hétvégét tudhat maga mögött, aminek az eredménye ezúttal egy 14. és 9. hely lett.

Farkas Kevin a sportág egyik Mekkájában, a hollandiai Assenben húzta a gázt, a Red Bull Rookies Cup mezőnyében. A fiatal versenyző idei legjobb eredményét érte el a szombati futamon, miután a 19. helyről rajtolva az előkelő 7. pozícióig küzdötte fel magát kiváló versenyzéssel. A vasárnapi futamon is pontszerző helyen zárt Kevin, aki egyre inkább felveszi a tempót az élmenőkkel.

Csizmazia Barnabás és Liszka Roland Noel a Román Hard Enduro két napján vett részt a hétvégén. A profik közt Csizmazia az összesített eredmény 9. helyén fejezte be a fárasztó két napot, Liszkának pedig az Expert kategóriában sikerült egy top 6-os eredménnyel zárnia.

A motokrosszosokat ezúttal Técsi László Márk képviselte az ausztriai Rietzben, az Osztrák-bajnokság MX Open géposztályában. A KTM nyergében Técsi hasznos tapasztalatokra tehetett szert a nemzetközi mezőnyben, a nap végén az összetett verseny 5. helyét tudhatta a magáénak.

A Hungarian Motorsport Academy versenyzőinek hétvégi eredményei:

AUTÓSPORT Bajnokság Helyszín Eredmények
Gender Tamás IAME X30 Olasz Bajnokság Franciacorta Elődöntő: 22.
László Martin HUMDA Országos Rally Bajnokság Mecsek DNF
Révész Racing (Kiss Norbert) Kamion Európa-bajnokság Poznan Szombat: 1. és 5. Vasárnap: 1. és 3.
Zsebő Marcell Rok Cup Italy Lonato Döntő: 20.
Willisits Vilmos Morva Kupa Trinec Összesítésben: 1.