A Hungarian Motorsport Academy versenyzőjének, Vincze Martinnak szólt a himnusz a Sachsenringen

Az év egyik legeseménydúsabb hétvégéjét teljesítették az Akadémia fiataljai az elmúlt napokban. Összesen 21 versenyző képviselte hazánkat és a Hungarian Motorsport Academy-t Európa versenypályáin, amiből a Hungaroring sem maradhatott ki.

AUTÓSPORT
Számos magyar rajongó előtt, a Hungaroringen zajlott az International GT Open versenyhétvégéje, amelynek programjában a TCR Europe sorozat is helyet kapott: itt Losonczy Levente képviselte az akadémiát, aki közös mezőnyben indulhatott a HMA egyik mentorával, Michelisz Norberttel. Levente versenyét sajnos számos baleset tarkította, de az első futamban az újoncok közt a második legjobb lett, összesítésben pedig a 18. pozíció lett az övé a hazai közönség előtt.

A gokartosok közül négyen álltak rajthoz az Akadémia színeiben, közülük ketten (Molnár Martin, Gáspár Benett) a dániai Rodby-ben, az FIA gokart Európa-bajnokság harmadik állomásán. Kettőjük közül Gáspárnak sikerült jobban a hétvége: az Academy Trophy-ban (ahol egyforma vázzal, motorral, és gumival állnak rajthoz a versenyzők) a 19. helyet szerezte meg a nemzetközi mezőnyben. Molnárnak az OK kategóriában sikerült a döntőbe jutnia, de a főverseny rajtja után nem sokkal egy balesetbe keveredett, amit nem tudott kikerülni, így kiesett a versenyből.
Krepcsik Áron ismét Bruckban versenyzett a hétvégén, ezúttal a CEE Rotax Max Challenge harmadik fordulójában. Folyamatosan dobogós helyeken végzett, így az összetett 2. hely lett az övé a nap végén a Rotax Max kategóriában.
Gender Tamás Junior az Olasz Gokart-bajnokság versenyén vett részt La Concán. Biztató részeredmények után sajnos a roppant agresszív Junior mezőnyben mindkét bajnoki futamot balesetek miatt felkellett adnia.
Benyó Máté a Rallycross Európa-bajnokság norvég fordulóján állt rajthoz. Az elődöntőben a 2. helyről várhatta a lámpák zöldre váltását, de egy vetélytársa hibájából már az első körben ki kellett állnia a futamból, így a döntőbe jutás ezúttal sajnos álom maradt. Az ERC lettországi versenyén két HMA-pilótának is szurkolhattunk: Hangodi Bendegúz az ERC4-es kategóriában, a megszokott Peugeot-val állt rajthoz. Bunkoczi László navigálásának a segítségével végül kategóriájukban az előkelő 8. helyet kaparintották meg, a Power Stage-en pedig a 2. legjobb eredmény lett az övék. László Martin Berendi Dáviddal az oldalán a 17. helyen zárta az ERC versenyt.

MOTORSPORT
A hétvége legnagyobb sikerei kétségkívül a HMA motorosaihoz köthetők: a Northern Talent Cup sorozatban induló Vincze Martinnak sikerült győzelmet ünnepelnie a Sachsenringen. Győzelmével, és a második futamon elért 4. helyével Martin a bajnokság 3. helyén áll jelenleg.
A nemzetközi sikereket Katona Áron folytatta, aki az ADAC MX Masters bielsteini fordulóján dobogóra állhatott. A 12 éves ajkai versenyző a 85 köbcentis junior kategória első futamát magabiztos előnnyel nyerte, ami az első futamgyőzelme volt az ADAC-n, majd a második felvonásban egy rossz rajt után a 3. helyen finiselt. Ugyanitt Pergel Bence stabil hétvégét tudhat a háta mögött. Annak ellenére, hogy az első futamban az 1. helyen motorozva bukott, és nem ért célba, a vasárnapi két futamban értékes pontokat szerzett.

A Pannónia-ringen, az Alpok-Adriai bajnokság versenyein három akadémiai versenyzőknek is szoríthattunk: Számadó Máté tökéletes hétvégét zárt a SSP300-as géposztályban: új pályacsúcsot elérve mindkét versenyét győzelemmel abszolválta. A SST600-asok között Görbe Soma és Molnár Gergő is egy-egy futamgyőzelmet szerzett.

Nagytarcsa adott otthont az Enduro Országos Bajnokság nyílt futamainak, ahol Liszka Roland és Zsigovits Norbert állt rajthoz az Akadémia színeiben. Liszkának sikerült mind a két futamot megnyernie a hétvégén, míg Norbert az első futam után a dobogó legalsó fokára állhatott.

Kovács Bálint a legendás belga aszfaltcsíkon, Spa-Francorchampsban hatodik 24 órás vb-futamán állt rajthoz. Társaival együtt végül 504 kör megtétele, és egy kórházi kezelés után a 19. helyen fejezték meg a rendkívül megterhelő 24 órás versenyt.

Surányi Balázs a Cseh-Osztrák Supermoto-bajnokság futamin sem talált legyőzőre. Fuglauban a kvalifikációt is megnyerve tökéletes hétvégét zárt, mindkét futam után a dobogó tetejére állhatott.

Zanócz Noelnek Olaszországban volt jelenése, a Rookies Internazionali d’Italia Cup motocross-versenyein húzta a gázt. A színvonalas bajnokságban nehéz dolga volt a hazai versenyzőkkel szemben, de egy 2. és 4. helyet szerezve végül övé lett a piros táblát, ami azt jelenti, hogy Noel vezeti a bajnokságot egy fordulóval a szezon befejezése előtt.

Kecskés Bence Barcelonában indult, a Spanyol Bajnokság és Regionális Kupában a Supersport géposztályban. A 36 fős mezőnyben Bencének sikerült az időmérésen az 5. helyre kvalifikálnia magát, taktikus versenyzéssel pedig a dobogó harmadik helyén intette le a kockás zászló, egy technikai hiba (elmelegedő fék) ellenére is.

Varga Tibor Erik életében először versenyzett a katalán aszfaltcsíkon, a CIV Interautonómico de Velocidad sorozat keretein belül. A változó időjárási körülmények sajnos nem kedveztek számára és egy technikai hiba miatt végül ki kellett állnia a versenyből, de értékes tapasztalatokat szerzett erről a pályáról is.

A Hungarian Motorsport Academy versenyzőinek hétvégi eredményei

AUTÓSPORT Bajnokság Helyszín Eredmények
Losonczy Levente TCR Europe Hungaroring 1. futam:18. 2. futam: DNF
Benyó Máté Rallycross Európa-Bajnokság RX1 Hell Elődöntő: DNF Összesítésben: 11.
Hangódi Bendegúz ERC4 Lettország Összesítésben: 8.
László Martin ERC Lettország Összesítésben:17.
Molnár Martin Gokart Európa-bajnokság Rodby Döntő: 35.
Gáspár Benett FIA Gokart Academy Trophy Rodby Döntő: 19.
Krepcsik Áron CEE Rotax Max Challenge Bruck Összesítésben: 2.
Gender Tamás Olasz Gokart-bajnokság Muro Leccese 1. futam: DNF 2. futam: DNF

MOTORSPORT
Liszka Roland Noel Enduro Országos-bajnokság Nagytarcsa 1. futam: 1. 2. futam: 1.
Zsigovits Norbert Enduro Országos-bajnokság Nagytarcsa 1. futam: 3. 2. futam: 4.
Pergel Bence ADAC MX Youngster Cup Bielstein Összesítésben: 15.
Katona Áron ADAC MX Junior Cup 85 Bielstein Összesítésben: 2.
Surányi Balázs Cseh-Osztrák Supermoto-bajnokság Fuglau 1. futam: 1. 2. futam: 1.
Zanócz Noel Rookies Internazionali d’Italia Cup Motocross Pietramurata Összesítésben: 2.
Kovács Bálint Endurance World Championship EWC Spa 19. hely
Görbe Soma Alpok-Adria SST600 Pannónia-ring 1. futam: 14. 2.futam: 1.
Molnár Gergő Alpok-Adria SST600 Pannónia-ring 1. futam: 1. 2.futam: 7.
Számadó Máté Alpok-Adria Európa-bajnokság SSP300 Pannónia-ring 1. futam: 1. 2.futam: 1.
Kecskés Bence Spanyol Bajnokság Supersport Barcelona Futam: 3.