A megújult Alfa Romeo Giulia és Stelvio

• Az Alfa Romeo Giulia és Stelvio modellek stílusukat és technológiai tartalmukat tekintve egyaránt továbbfejlődnek, ugyanakkor hűek maradnak a márka génjeihez, amelyek 1910 óta fejezik ki a legnemesebb olasz sportosságot.
• Mindkét modell megjelenése megújul, köszönhetően a kifinomult, teljes LED-es adaptív mátrix fényszóróknak, valamint a vadonatúj „Trilobo” hűtőmaszknak, amely erőteljes rokonsági kapcsolatot teremt a Tonale modellel.
• Új szintre lépnek a technológiai és kapcsolódási lehetőségek: vadonatúj, teljesen digitális műszeregység jelenik meg a klasszikus teleszkópos kialakítással; az „Alfa Connect” szolgáltatások a fedélzeti komfort és biztonság legmagasabb szintjét nyújtják, ráadásul vezeték nélküli kapcsolaton (OTA) keresztül frissíthetők.
• Szintén az új Giulia és Stelvio modelleken debütál az az NFT (nem helyettesíthető token) technológia, amely a blokklánc-kártya koncepcióját alkalmazza. Ez utóbbi egy olyan titkosított digitális, nem módosítható jegyzék, amelyben minden egyes járműre vonatkozóan tárolják a fő információkat.
• A márka menetdinamikai jellemzői továbbra is mértékadóak a szabadidőjárművek, illetve a szedánok mezőnyében, köszönhetően a modellek tökéletes tömegeloszlásának, kategóriaelső dinamizmusának és csekély tömegének, valamint rendkívül pontos kormányozhatóságának.
• Új felszereltségi szint struktúra – Super, Sprint, Ti és Veloce – összhangban a Tonale modellnél bevezetettekkel. Négy karakteres kivitel, négy, az Alfa Romeónál nagy hagyományokkal rendelkező név.
• Az új Giulia és Stelvio egyaránt bemutatja a „Competizione” különkiadást: ezeken a csúcskivitelű verziókon debütál az új, exkluzív Moon Light matt szürke fényezés.

Bemutatkozik az új Giulia és az új Stelvio. A két díjnyertes modell elnyerte a nemzetközi közönség rajongását, egyrészt a márkára jellemző kiválóságuknak – a tökéletes tömegelosztásnak, a kategóriaelső menetdinamikai jellemzőknek, valamint az élvonalbeli technológiai és hajtáslánc-megoldásoknak – köszönhetően, másrészt annak az időtlen dizájnnak a jóvoltából, amely minden Alfa Romeo modellt hosszú életű, mozgó műalkotássá nemesít. Az olasz dizájn Alfa Romeo által újraértelmezett szépsége a mai napon mindkét modell esetében még kívánatosabb, egyben még modernebb lett, hiszen orrkialakításukban olyan új stílusjegyek jelentek meg, amely letisztult, erőteljes rokoni kapcsolatot teremtenek a Tonale szabadidőjárművel. Az új Giulia és az új Stelvio 2023 februárjától rendelhető.

Új megjelenés
Az új Giulia és az új Stelvio orrkialakításának prominens részletei: a hűtőmaszk, amelyen a márkajelzés is található, valamint a két elsődleges légbeömlő alsó rácsozata egyaránt különleges kidolgozást kaptak, ami modern formában értelmezi újra a híres, jellegzetes „Trilobo” maszkot. Az orrész legfontosabb újdonságai a fényszórók. Mindkét modellen most mutatkoznak be a „3+3” elrendezésű, teljes LED-es adaptív mátrix fényszórók. Ez nem csak a Tonale modellel teremt szoros rokoni kapcsolatot, de egy olyan legendás márkaarculati elemet idéz fel, amely annak idején az ikonikus Alfa Romeo SZ Zagato modellen, illetve az Alfa Romeo Proteo tanulmányautón mutatkozott be. Az új Giulia és Stelvio modellek homlokzatát meghatározó, három lámpamodul biztosítja a nappali világítást, a dinamikus irányjelző fényeket, valamint két kifinomult technológia alkalmazásával minden helyzetben optimális fényviszonyokat teremt.


Ezek az adaptív fényszóró rendszer, amely a tompított világítást folyamatosan a jármű sebességéhez, illetve a menetviszonyokhoz igazítja; illetve a vakításmentes, szegmentált távolsági világítás technológia, amely kedvezőtlen látási viszonyok esetén automatikusan felismeri az előttünk haladó, illetve szemből érkező járműveket, és megakadályozza azok elvakítását. Végezetül ott az üdvözlő és búcsúzó világítás, amely az autó zárásakor, illetve nyitásakor minden alkalommal működésbe lép. Mindez gazdaságosabbá és biztonságosabbá is teszi a rendszert: az előbbi a hosszabb élettartamnak és a csekélyebb energiafogyasztásnak köszönhető, míg az utóbbi annak, hogy a technológia kevésbé terheli meg a szemet, és fokozott vezetési komfortot eredményez. A stílus és a kifinomult technológia tökéletes kombinációját kínáló, hátsó LED-es lámpatest elrendezése ugyancsak a két típus sportos karakterét hivatott kihangsúlyozni. Az új Giulia zárófényei átlátszó burát kaptak, míg az új Stelvio esetében fényes fekete kidolgozású füstüveg mögött világítanak a diódák.


Új, teljes mértékben digitális műszeregység
Az új Giulia és Stelvio a létező legmodernebb technológiákat alkalmazva biztosítanak kényelmes, hálózatba kapcsolt élményt, miközben az Alfa Romeóra jellemző vezetési élményt kínálják. A legnagyobb jelentőségű újdonság a műszeregység, amely tradicionális ’teleszkópos’ kialakítást kapott. Ezen belül kapott helyet az új, teljesen digitális, 12,3 colos TFT kijelző, amelyen keresztül az összes járműinformáció, valamint az autonóm vezetéshez kapcsolódó paraméterek egyaránt leolvashatók. Ezen túlmenően a műszeregység három különböző elrendezésben jeleníthető meg.


Az Evolved (továbbfejlesztett) megjelenés az Alfa Romeo-dizájn jövőjébe enged bepillantást, és bár a két oldalsó negyedet is fenntartja, elsődlegesen a képernyő központi szakaszát használja. A Relax (pihentető) a kényelemről szól: nélkülözi a részletekbe menő tájékoztatást, és elhagyja a két szélső negyedet. A Heritage (hagyaték) mód a hatvanas, hetvenes évek ikonikus Alfa Romeo modelljei előtt tiszteleg, olyan jellegzetes formai elemekkel idézve meg őket, mint a fejük tetejére állított számjegyek a sebességmérő skála végén.


NFT technológia és „Alfa Connect” szolgáltatások
Az új Giulia és Stelvio modellek lendületesen, ösztönösen kezelhető HMI vezérlő felületén minden funkció karnyújtásnyira elérhető. Az infotainment rendszer a különböző tartalmak és funkciók mellett az „Alfa Connect” szolgáltatásokat is biztosítja, amelyek hasznos biztonsági és kényelmi funkciók vezeték nélküli kapcsolaton keresztül (OTA) frissíthető, széles skáláját kínálják.


A „My Remote” funkció például számos egyéb mellett lehetővé teszi, hogy a távolból, okostelefonról vagy okosóráról vezéreljük a jármű bizonyos rendszereit (pl. ajtózárak nyitása/zárása, fények felvillantása.) A mai naptól fogva az új Giuliához és az új Stelvióhoz egyaránt elérhető az NFT (nem helyettesíthető token) technológia.


Az autóiparban világszerte egyedülálló megoldás először a Tonale modellen jelent meg, és ma a márka teljes kínálatához rendelkezésre áll. A technológia a blokklánc-kártya koncepciójára épül: olyan titkosított, nem módosítható digitális jegyzék, amelyben minden egyes autó elsődleges információi tárolhatók. Ez a karakteres, könnyen alkalmazható, fenntartható funkció is kihangsúlyozza az Alfa Romeo márka innovatív oldalát. Az ügyfél választásához igazodva az NFT előállít egy tanúsítványt, amelyben a jármű élettartamára vonatkozó adatokat rögzítik. A tanúsítvány később alkalmas a jármű megfelelő karbantartásának szavatolására, és ezáltal az értéktartás erősítésére. Az NFT tanúsítvány még hitelesebbé teszi a jármű adatait, ami segítség a tulajdonosnak / eladónak, ugyanakkor a vevő számára is megnyugtató, hogy megerősítést nyer a kiszemelt használt autó valamennyi adata.