Csomós Miklós 2. helyet szerzett a rali Európa-bajnokság cseh futamán

A Hungarian Motorsport Academy versenyzői a hétvégén az FIA rali Európa-bajnokságban, a román Hard Enduro-bajnokságban, a cseh Supermoto-sorozatban és a gyorsaságimotoros magyar bajnokságban is dobogós eredményeket értek el.

AUTÓSPORT
Nagyszerű formában versenyzett a Csomós Miklós-Bán Viktor páros az FIA rali Európa-bajnokság csehországi fordulóján, a Barum Rallyn. A sárospataki pilóta és navigátora szombaton szakaszt nyert a Škoda Fabia Rally2 Evóval és már a verseny hatodik gyorsasági szakaszától a 2. helyen haladtak a rali többszörös győztese, a cseh Jan Kopecký mögött. A remek tempót vasárnapra is átmentették és magabiztosan megtartották a 2. helyet, ezzel pályafutásuk első európa-bajnoki dobogós helyét érték el.

A Hungarian Motorsport Academy tagjai közül László Martin és Berendi Dávid is rajthoz állt a Barum Rallyn, de már szombat délelőtt, a negyedik gyorsaságin kénytelenek voltak kiállni, amikor az autójuk váltókarja megsérült.

Benyó Máté a hétvégén a ralikrossz Európa-bajnokság zárófordulóján versenyzett a németországi Esteringen. Benyó számára nem alakult jól a hétvége, már a Q1-ben megpecsételte a hétvégét egy megforgással, és hiába fordult a 11. helyen vasárnapra, a harmadik előfutamban kiesett, ezzel végleg elúszott az elődöntő. Végül a 14. helyen zárta a hétvégét.

MOTORSPORT
Cseh Nemzetközi Supermoto Bajnokság negyedik fordulójának S2 kategóriájában Surányi Balázs képviselte a hazai színeket, ráadásul az S2-es kategóriában a leggyorsabb volt a szombati kvalifikáción, annak ellenére is, hogy a supercrossra emlékeztető pályaszakaszok nagy kihívást jelentettek a számára. A kiváló formát az első és a második futamon is győzelemre váltotta, így az S2-es kategória összetett értékelésében is a legjobbnak bizonyult.

Hasonlóan jól alakult a román Hard Enduro Poiana Rusca versenyen Liszka Roland hétvégéje. A pénteki prológon a 22. helyről rajtolt, torlódás alakult ki előtte, de így is a 4. helyen zárta a napot, majd szombaton egy hiba ellenére is 1. helyezett lett. A két nap összesítése alapján a 2. helyezettként várta a zárónapot, majd vasárnap is meg tudta tartani a 2. pozíciót az Expert kategóriában.

A gyorsaságimotoros versenyzők között Kovács Bálint ígéretesen kezdte a hétvégét: a hollandiai Assenben rendezték meg a német gyorsaságimotoros bajnokság, az IDM Superbike sorozat idei hatodik fordulóját, amelyen Kovács is rajthoz állt. Az első, 15. körös futamot a 10. helyről kezdhette meg és a 7. helyet szerezte meg BMW S 1000 RR típusú motorjával, a másodikat a 4. helyről várta, de elesett és kénytelen volt feladni a versenyt.

Ismét volt magyar versenyző MotoGP-hétvége programjában: a Red Bull Rookies Cup mezőnyében Farkas Kevin a 14. helyet érte el az időmérő edzésen, a Red Bull Ringen, majd az első futamon két pozíciót javítva a 12. lett és ugyanitt zárta az első futamhoz hasonlóan 16 körös, csaknem 70 kilométer távú második versenyt is.

Hazai pályán is indultak HMA-versenyzők a hétvégén, hiszen Számadó Máté másfél év kihagyás, Varga Tibor pedig egy hosszabb betegség után ült 600 köbcentiméteres motorra. A futamok helyszíne a Pannónia-ring volt a Magyar Nagypályás Országos Bajnokság Open 600-as kategóriájában. Varga második helyen ért célba mindössze 3 tized másodperccel lemaradva riválisától. Számadó a hétvégén először versenyzett Kawasaki ZX6R típusú motor nyergében és vasárnap a dobogó harmadik fokára állt.

A Hungarian Motorsport Academy versenyzőinek hétvégi eredményei:
AUTÓSPORT Bajnokság Helyszín Eredmények
Benyó Máté Ralikrossz Európa-bajnokság RX1 Estering 14.
Csomós Miklós FIA rali Európa-bajnokság (ERC) Zlín 2.
László Martin FIA rali Európa-bajnokság (ERC) Zlín Kiesett

MOTORSPORT
Surányi Balázs Cseh Supermoto Bajnokság Cheb 1. futam: 1. 2. futam: 1.
Liszka Roland Hard Enduro román bajnokság Poiana Rusca 1. futam: 2. 2. futam: 2.
Kovács Bálint IDM Superbike Assen 1. futam: 7. 2. futam: DNF
Farkas Kevin Red Bull Rookies Cup Red Bull Ring 1. futam: 12. 2. futam: 12.
Számadó Máté Magyar Nagypályás Országos Bajnokság Pannónia-ring 3.