Felkészülés, szektorokon átívelő együttműködés és innováció szükséges az elektromos járművek kritikus tömegének eléréséhez

A globális trendek azt mutatják, hogy akár már 3 éven belül megtörténhet Európában az áttörés, és az elektromos autók értékesítésének aránya az új autó értékesítésen belül a kontinensen meghaladhatja a 20 százalékot – értettek egyet idén az Európai Mobilitási Hét hivatalos programjaként megrendezett Emobility Forum 2018 iparági szakmai seregszemle szakértői.

A villanyautó-forradalom a kelet-közép-európai régiót sem kerüli el, de a szakértők konszenzusa szerint itt lassabb lehet a terjedés, elsősorban azért mert az iparág tudatos fejlesztése némi csúszással érte el a régiót. Magyarország kormánya továbbra is elkötelezett az elektromobilitás terjesztése mellett, de azt előadásában Weingartner Balázs fenntarthatóságért felelős államtitkár is kiemelte, hogy az iparág számos területét a piaci szereplők bevonásával kell szabályozni.

Az Európai Mobilitási Hét hivatalos programjaként 2018. szeptember 19-20-án, Budapesten megrendezett Emobilty Forum 2018 rendezvény az idén két központi téma köré gyűjtötte össze az ország és a régió legelismertebb szakértőit. A közlekedés elektrifikációjának történései mellett az ehhez a témához szorosan kapcsolódó smart city koncepció – és ennek hazánkban kézzel fogható megnyilvánulásai – is teret kaptak az eseményen.

„Az esemény legnagyobb tanulsága minkét fő téma kapcsán az, hogy sem az állam, sem az önkormányzatok, sem a piaci szereplők, sem a felhasználók nem mindenhatók, egyedül képtelenek elhozni azt az áttörést, amelyet ezen a két területen várunk. Összefogva viszont – ha mindenki megtalálja saját szerepét a folyamatban –, akkor Magyarországon is könnyen látványos eredményeket lehet elérni. A siker kulcsa, hogy a felkészülést már most megkezdjék az érintettek, nyitottan álljanak egymás és az innovációs eredmények felé” – foglalta össze a negyedik Emobility Forum tapasztalatait Ungár János, az eseményt szervező Magyar Elektromobilitás Szövetség elnöke.

Folyt. köv.