Kiss Norbert gokartozással készült a kamion-Eb-re, majd győzelemmel indított a szezonnyitón

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A hétvégén Csehországban elkezdődött az FIA kamion-Európa-bajnokság 2020-as szezonja, amelynek új csapattal vágott neki a kétszeres bajnok Kiss Norbert. A Goodyear hazai márkanagykövete a Hungaroringen készült az évadnyitóra: előbb sikeresen tesztelte új versenykamionját, majd egyik legnagyobb rajongójával gokartozott. Az első versenyhétvégén megtartott három futamból végül kettőn is dobogóra állhatott, az elsőn rögtön a legmagasabb fokára.

A koronavírus-járvány miatt alaposan megkésve és nézők nélkül, de az augusztus 29-30-i hétvégén végre kezdetét vette a 2020-as kamion-Európa-bajnokság. Novemberig hat versenyhétvégén összesen 24 futamon méri össze az erejét a mezőny. A negyedik fordulót október közepén a Hungaroringen rendezik meg. A futamokon 17 pilóta áll rajthoz a Goodyear nagy teljesítményű kamion-versenyabroncsain.

A mezőny magyar tagja, Kiss Norbert nagy reményekkel vágott neki az évadnak. A kétszeres Európa-bajnok a télen csapatot és gyártót váltott: a Révész Truck Racing Team MAN kamionjával áll rajthoz, miután az előző négy szezonban a Tankpool 24 Racing színeiben, egy Mercedes-Benz volánjánál indult. A fuvarozással foglalkozó Révész Cégcsoport alapításának 40. évfordulója alkalmából indított versenycsapatot.

A hosszúra nyúlt holtszezon biztatóan telt alakult. Nobert megnyerte a karantén alatt tartott szimulátoros kamionbajnokságot, aztán augusztusban először tesztelte új versenykamionját, majd néhány nappal később az 1200 lóerős monstrumból átült egy gokartba, és egyik rajongójával mérte össze erejét. Balogh Lajos egy nyereményjátékon nyerte el a lehetőséget, hogy Kiss Norberttel gokartozzon. Jobb helyre nem is kerülhetett volna a nyeremény, hiszen a győztes évek óta szorosan nyomon követi a kamion-Eb-t és a magyar pilóta karrierjét.

Ezek után az első versenyhétvége is jól alakult: Kiss Norbert Mostban mindkét napra megszerezte a pole pozíciót, majd megnyerte az első futamot, és bezsebelt még egy 6. és egy 3. helyet is, így az összetettben a 2. pozícióból várja a folytatást.

„A kamionban két méter magasan ülünk, így furcsa volt a teszt után átülni egy gokartba, de jó érzés volt egy kis barátságos versenyzéssel készülni a szezonnyitóra” – mondta el Kiss Norbert. – “Ez a MAN az egyik legjobb versenykamion, amit pályafutásom során vezettem. Nagyon hálás vagyok a Révész Truck Racing Teamnek, hogy lehetőséget adtak, és bízom benne, hogy a mostani győzelmünk után is még sokszor szeljük át együtt a célvonalat elsőként a Goodyear abroncsokon.”