Kiváló eredményekkel zárták a hétvégét a HMA motorosai

Ezúttal az Akadémia motorosaira hárult nagyobb szerep a hétvégén, miután a hat támogatott versenyző közül öten is a motorsportban értek el szép sikereket. Ausztriában, Csehországban és Szlovákiában is győzelmet ünnepelhettek a Hungarian Motorsport Academy versenyzői.

AUTÓSPORT

Az autósport kategóriában egyedüliként Benyó Máté állt rajthoz az Akadémia támogatott versenyzői közül, méghozzá a ralikrossz szakág egyik szentélyében, a svédországi Höljesben mérettette meg magát Európa legjobb versenyzői közt. A szombati nap után a megerősödött mezőnyben a 11. helyen állt összetettben az RX1 kategóriában, de a vasárnapi nap sajnos nem alakult a legjobban számára: az utolsó kvalifikációs futamon a szemerkélő esőben nem indult be az ablaktörlője, így a második kanyartól kezdve szinte semmit nem láthatott Máté, akinek így megkellett elégednie az összetett 14. helyével.

MOTORSPORT

Ismét nagyszerű eredményeket szereztek a HMA versenyzői két keréken: közölük is az egyik legszebb Liszka Roland Noel nevéhez köthető, aki élete első enduro világversenyén vett részt. Az Enduro GP Open 2S kategóriájában induló fiatal versenyző hamar megszokta ez eltérő viszonyokat, és a szombati napot egyből az élen zárta. A vasárnapi napon az időjárás kicsit megtréfálta a fiatal versenyzőt, aki emiatt összeszedett egy kis hátrányt a vetélytársaival szemben, de végül ezt a napot is a nagyon előkelő 2. helyen fejezte be, több rutinosabb riválisát is megelőzve.

Katona Áronra egy motokrossz Eb-elődöntő várt a hétvégén Olaszországban. A szombati kvalifikáción 38 versenyző közül sikerült megszereznie az első helyet az MX85-ös kategóriában, így bizakodva állhatott oda a vasárnapi rajtokhoz. Az első futam rajtjánál ugyan visszaesett a 9. helyig, de sikerült felzárkóznia a dobogó legalsó fokáig, majd a második futamban egy nagyszerű verseny után a 2. pozícióban intette le a kockás zászló, ráadásul sikerült megfutnia a verseny leggyorsabb körét is.

Zsigovits Norbert az Osztrák Mountain Endurocup versenyein indult a hétvégén. Bőven kijutott számára is a sikerből, miután a szombati napon tartott super enduro versenyt sikerült megnyernie, a vasárnapi enduro futamon pedig az előkelő 3. helyen ért célba.

Surányi Balázs ezúttal a Cseh Supermoto Bajnokság futamain képviselte az Akadémia színeit. A 16 éves versenyző egész hétvégén nem talált legyőzőre, mind a két futamot rendkívül magabiztos versenyzéssel sikerült megnyernie. Hat futam után a bajnokságot is 100%-os teljesítménnyel vezeti.

Kovács Zoltán pedig itthon, Kecskeméten folytatta ismerkedését a Supermoto kategóriával. Élete második Supermoto hétvégéjén végül a Magyar Bajnokság 2. fordulóján hibátlan hétvégét tudhatott a háta mögött, a kvalifikáción, és a versenyeken sem volt nála gyorsabb senki.

A Hungarian Motorsport Academy versenyzőinek hétvégi eredményei:

AUTÓSPORTBajnokságHelyszínEredmények
Benyó MátéRallycross Európa-bajnokság RX1HöljesÖsszesítésben: 14.

MOTORSPORT
Katona ÁronMotokrossz Junior Európa-bajnoki elődöntő MX85GazzaneÖsszesítésben: 2.
Kovács ZoltánMAMS Supermoto Open BajnokságKecskemétÖsszesítésben: 1.
Liszka Roland NoelVilágbajnokság Enduro GP Open 2S SzlovákiaGelnicaSzombaton: 1.Vasárnap: 2.
Surányi BalázsCseh Supermoto BajnokságVysoke MytoSzombaton: 1.Vasárnap: 1.
Zsigovits NorbertOsztrák Mountain EndurocupRohr in GebirgeSuper Enduro: 1.Enduro: 3.