Környezetbarát gumiabroncsé a jövő?
Természetes eredetű, költséghatékony, szénmentes és megújuló alapanyagot alkotott a Goodyear
A vulkáni homok, a rizspelyvából kinyert szilícium-dioxid és a szénszál után a Goodyear most szójaolaj felhasználásával készített abroncsot. Az új abroncs nem csak „zöld”, de az innovációnak köszönhetően a gumik teljesítménye száraz, nedves és téli időjárási viszonyok között is növelhető.
A Goodyear tudósokból és mérnökökből álló csapata szójaolaj felhasználásával olyan keveréket alkotott, amely természetes eredetű, költséghatékony, szénmentes és megújuló alapanyag. A technológiai áttörésnek köszönhetően az új gumikeverék hőmérséklet-változás során is megőrzi rugalmasságát, ami kulcsfontosságú a jármű tapadásának fenntartásához, fokozásához. A tesztek kimutatták, hogy a szójaolaj felhasználásával készült gumi jobban vegyül a szilícium-dioxiddal megerősített keverékekkel, így a gumik előállítása is hatékonyabbá és energiatakarékossá válik.
„A Goodyearnál az innováció hagyomány, ezért dolgozunk a legújabb technológiákkal, és fejlesztünk olyan abroncsokat, amelyek egyre nagyobb teljesítményre képesek, és megfelelnek a vásárlóink igényeinek” – mondta Eric Mizner, a Goodyear globális anyagtudományi igazgatója az új, kereskedelmi forgalomba kerülő szójaolaj alapú gumikeverék kapcsán.
A projekt során a Goodyear együttműködött az amerikai szójababtermesztők érdekképviseleti szervével (USB), a szervezet anyagi hozzájárulással is segítette a munkát.