Elkezdődött a munka – Újbudán is #karigerikerékpársugarasítanak

Közlekedési fejlesztések valósulnak meg idén a XI. kerületben, amelyeknek köszönhetően javulnak a biztonságos kerékpáros-közlekedés feltételei. A kivitelezés elindult, és előreláthatólag még az ősszel befejeződik.

Az újbudai közlekedésbiztonsági és kerékpárosbarát fejlesztések tervezésekor fontos szempont volt, hogy könnyebben és biztonságosabban lehessen kerékpárral megközelíteni a kerületben lévő köz- és oktatási intézményeket, üzleteket, valamint a fontosabb közlekedési csomópontokat. A projekt célja, hogy minél többen válasszák a kerékpárt akár a mindennapi ügyintézés, a munkába, az óvodába vagy az iskolába járáshoz.

A beruházás során a BKK

  • a napi kerékpárhasználatot segítő kisebb fejlesztéseket végez a Bartók Béla út, az Etele út, a Hengermalom út, a Szerémi út, a Bocskai út és a Karolina út által határolt területen;
  • kerékpárral két irányban járhatóvá teszi a Sopron utat, a Mohai közt, a Lecke utcát, a Nándorfejérvári utat, valamint a Bukarest utca Kosztolányi Dezső tér és Kanizsai utca közötti szakaszát;
  • a Sopron úti Domokos Pál Péter Általános Iskola előtti területen forgalomcsillapító átalakításokat hajt végre az iskolába gyalog, kerékpárral, rollerrel járó gyerekek nagyobb biztonsága érdekében;
  • a Bártfai utca, Vahot utca–Tétényi úti, már meglévő csomópont átalakításával biztonságossá teszi a kereszteződést mindenki számára, aki arra közlekedik, valamint
  • több helyszínen helyez el kerékpártámaszokat, kiszolgálva a lakossági igényeket, kényelmesebbé téve a kerületben a kerékpár mindennapi használatát.

Több kerületben is zajlik az építkezés

A XI. kerületi beruházás egy nagyobb fejlesztési program része: Kőbányán, Kispesten, Pesterzsébeten, valamint Óbudán is zajlik a kivitelezés, a XV. kerületben már véget ért a munka.

Az Európai Unió támogatásával a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program (VEKOP) keretében érkező források lehetőséget teremtenek arra, hogy kerékpárosbaráttá alakítsuk a fővárosi úthálózat bizonyos részeit. A budapesti VEKOP-támogatású kerékpáros-fejlesztésekről bővebben a BKK aloldalán olvashat.

Környezeti hasznuk van az autót felváltó lehetőségeknek

A BKK a Fővárosi Önkormányzattal szorosan együttműködve igyekszik megteremteni annak a feltételét, hogy a közlekedők a legmegfelelőbb közlekedési eszközt válasszák. Az autót felváltó lehetőségeknek nemcsak társadalmi, hanem környezeti hasznuk is van: csökken a zaj- és légszennyezettség, javul a levegő minősége, élhetőbbé válnak a zsúfolt fővárosi útszakaszok. A budapesti kerékpározással ismerkedők új útvonalakat fedezhetnek fel, újszerű közlekedési élménnyel gazdagodnak, és nem utolsósorban fontos lépést tesznek az egészségük megőrzése felé.

A főváros közlekedési fejlesztéseit összefoglaló Budapesti Mobilitási Terv 2030 a közösségi, kerékpáros- és gyalogosközlekedés előtérbe helyezését tűzi ki célul, hogy fővárosunk élhetőbb, még inkább ember- és környezetbarát legyen.

Budapesti Közlekedési Központ