• Egyéb

Két év után ismét a Nagy Futamon a magyarok egyetlen kamionverseny-csapata

Az OXXO Hungary Truck Racing Team két év kihagyás után újra részt vesz a május 1-i Nagy Futamon. A kétszeres EB-győztes és kétszeres angol bajnok kamionversenyző csapat éppen a Kamion Európa-bajnokságra készül, az első tesztek szerint versenykamionjuk, Jázmin gyorsabb, mint valaha.

A Nagy Futam Budapest belvárosának szívében kerül megrendezésre, a hagyományok szerint mindig május elsején.Az eseményen a technikai sportok krémjét láthatják az érdeklődők: Formula–1-es versenygépekhez, rali- és túraautókhoz, versenymotorokhoz és versenykamionokhoz kerülhetnek közel, valamint látványos légibemutatót csodálhatnak meg a Duna felett.

Két év kihagyás után idén Magyarország egyetlen kamionversenyző csapata, az OXXO Hungary Truck Racing Team is részt vesz a Nagy Futamon. A csapat 10 éve írja a hazai kamionsport sikertörténetét: kétszer nyertek Európa-bajnokságot, kétszer pedig elhódították az angol bajnokság trófeáját. Jelenleg gőzerővel készülnek a 2018-as Kamion Európa-bajnokságra azzal a nem titkolt céllal, hogy harmadszor is megszerezze a bajnoki címet. Versenygépük, Jázmin az elmúlt időszakban komoly felkészítésen esett át, és már túl van az első teszten is.

Jázmint télen teljesen felújítottuk, szinte minden alkatrészt kicseréltünk. Az idei első, amolyan funkcionális teszt volt, amelyen azt néztük meg, hogy a szinte alvázig lebontott, majd újjáépített kamion megfelelően működik-e. Fokozatos terhelés alatt teszteltünk két napig, és nemhogy tökéletesen működött minden, de Jázmin gyorsabb is volt a pembrey-i pályán, mint valaha eddig – mondta Ryan Smith, a csapat kétszeres angol bajnok pilótája.

A Kamion Európa-bajnokság május 27-én indul Misanoban. A kamionsport szerelmesei addig is május elsején, a Nagy Futamon találkozhatnak az OXXO kamionjával, Jázminnal és Ryan Smith pilótával. A május 1-i szereplés persze csak ízelítő lesz a hazai közönség számára, hiszen a versenygép és Ryan Smith június 17-én a Hungaroringen mutatja meg mit is tud valójában.