Nagy Dániel volt a legjobb magyar Aragónban

A második futamot a negyedik helyen záró Nagy Dániel, a Zengő Motorsport versenyzője érte el a legjobb eredményt a magyarok közül a túraautó-világkupa (WTCR) idei szezonjának negyedik fordulóján, melyet a spanyolországi Aragónban rendeztek.

A sorozat hivatalos honlapjának beszámolói szerint a 24 éves Nagy a vasárnap délelőtt megtartott első versenyt defekt miatt volt kénytelen feladni, a délutáni második futamot viszont egy ideig vezette is, aztán valamelyest lelassult, s végül lemaradt a dobogós pozícióról.

A WTCR 2019-es bajnoka, a Hyundai-jal versenyző Michelisz Norbert az első viadalon ötödik lett, a második futamon viszont balesetet szenvedett, s nem ért célba.

A mezőny harmadik magyar versenyzője, Tassi Attila (Honda) az első versenyt gumiprobléma miatt nem tudta befejezni, a másodikon 14. lett.

A Zengő Motorsport Cupráját vezető Rob Huff, a 2012-es idény világbajnoka mindkét viadalon másodikként végzett.

Az első futamot Gilles Magnus (Audi), a másodikat a hazai közönség előtt szereplő és az összetettben is az élen álló Mikel Azcona (Hyundai) nyerte.

A túraautó-vk idénye egy hét múlva, Portugáliában folytatódik.